SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge
2023-01-05

Atrakcje w aquaparku – przygoda nie tylko dla dzieci!

Aquaparki to miejsca, gdzie można rozpocząć wspaniałą przygodę z "wodą". To przestrzeń, w której dzieci, dorośli i seniorzy mogą wypoczywać, ale również aktywnie spędzać czas. Szeroka paleta atrakcji wodnych oraz zajęć grupowych to idealny przepis na udane ferie, wakacje czy weekend. Może się okazać, że zabawa w aqua parku przerodzi się w pasję do pływania i będzie impulsem do zdrowego i aktywnego trybu życia! O tym, co można robić w Aquaparku Wrocław opowiada Adrianna Pawlicka, kierownik ds. marketingu i komunikacji.

Pierwsza wizyta w aquaparku

Jak należy przygotować się do wizyty w aquaparku? Jakim sprzętem trzeba dysponować? Czy trzeba posiadać podstawową umiejętność pływania?

Adrianna Pawlicka: Najważniejsze jest nastawienie. Najlepiej przyjść do Aquaparku Wrocław z uśmiechem na twarzy.

Nie wymagamy, aby nasi klienci umieli pływać, ponieważ nie wszystkie atrakcje tego wymagają. Oczywiście na głębszych basenach ratownik może zwrócić uwagę klientowi, aby wyszedł z wody, gdy zobaczy, że jest to dla niego niebezpieczne. Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Natomiast w płytszych nieckach spokojnie bez umiejętności pływania możemy miło spędzić czas.

Wystarczy odpowiedni strój przystosowany do pływania, klapki i ręcznik. Czepków nie wymagamy.

Aquapark Wrocław | AQUA SPEED magazyn | numer 5 | 2022
Aquapark Wrocław | AQUA SPEED magazyn | numer 5 | 2022

Zajęcia w aquaparku

Jakie zajęcia oferuje aquapark dla dzieci i młodzieży? Czy i jak współpracują Państwo ze szkołami, przedszkolami?

AP: Aquapark Wrocław świadczy usługi rozrywkowe przede wszystkim w wodzie, ale nie tylko. Swoje usługi powiększamy i zmniejszamy w zależności od kalendarza. Dla przykładu w okresie wakacyjnym dla dzieci do 12. roku życia organizujemy AQUAWAKACJE (w okresie zimowym organizowane są również AQUAFERIE – przyp. red.) 

Są to półkolonie, podczas których dzieci w wieku 7-12 lat spędzają u nas swoje wolne dni. Mają zaplanowane atrakcje wodne. Staramy się łączyć zabawę z nauką. Podczas turnusu dla dzieci odbywają się również zajęcia edukacyjne, takie jak nauka pływania czy zasad bezpieczeństwa nad wodą.

Bardzo popularna wśród naszych gości jest szkoła pływania. Trwa ona od września do końca czerwca. Jest to jedyna taka oferta we Wrocławiu, ponieważ oprócz czasu na naukę pływania oferujemy dodatkowy czas w strefie rekreacji – w 100% przeznaczony dla klientów. 

Czy osoby starsze znajdą również coś dla siebie w ofercie aquaparku? Czy wspólna wizyta seniora z wnuczkiem czy wnuczką to dobry pomysł na aktywne spędzenie czasu?

AP: Oczywiście seniorom oferujemy zniżkę na wejście. Mogą korzystać ze wszystkich udogodnień Aquaparku. Są naszymi stałymi klientami, dlatego musimy zadbać również o ich sprawność i uśmiech na twarzy.

Dlatego oferujemy zajęcia w wodzie oraz w strefie fitness specjalnie przystosowane dla naszych seniorów.

Wizyta seniora wraz z jego bliskimi to także częsty obrazek, który widujemy w naszym obiekcie. W tym roku 1,5-milionowym klientem został pan Andrzej Mitura – wrocławski senior, który jest stałym gościem Aquaparku Wrocław. Jak sam wspominał, często odwiedza nas ze swoim wnukami.

Aquapark Wrocław | AQUA SPEED magazyn | numer 5 | 2022
Aquapark Wrocław | AQUA SPEED magazyn | numer 5 | 2022

Aquapark i sport

Czy w aquaparku może „zrodzić” się przyszły(-a) mistrz/mistrzyni pływania, piłki wodnej, surfingu, kajakarstwa itp.? Czy zabawa, radość, relaks w wodzie mogą być początkiem przygody ze sportami wodnymi?

AP: Każda pasja, hobby czy sport, który uprawiamy zawodowo lub rekreacyjnie, zaczyna się od czystej zabawy. Pierwsze spotkanie przyszłego pływaka z wodą czy koszykarza z piłką jest impulsem do późniejszego rozwoju w danej dyscyplinie.

Patrząc całkowicie realnie i sugerując się liczbą klientów, którzy odwiedzają regularnie Wrocławski Park Wodny, stwierdzenie, że aquapark może „zrodzić” przyszłych pływaków jest bardzo realne i możliwe. Szczególnie podczas naszych kursów z nauki pływania, które odbywają się pod okiem fachowych instruktorów pływania.

Aquapark Wrocław | AQUA SPEED magazyn | numer 5 | 2022
Aquapark Wrocław | AQUA SPEED magazyn | numer 5 | 2022

Aquapark latem czy zimą?

Ulubiona pora roku odwiedzających Aquapark Wrocław to lato czy zima?

AP: Zdecydowanie lato. Podczas wakacji odwiedzają nas tłumy klientów. Jest to sezon, w którym baseny są wręcz oblegane.

W okresie zimowym nasi goście najchętniej odwiedzają sauny i strefę fitness. W okresie powakacyjnym startuje również bardzo popularna wśród dzieci nauka pływania.


Rozmawiał: Maciej Mazerant / Redaktor prowadzący AQUA SPEED magazyn

Foto: dzięki uprzejmości Aquapark Wrocław

Materiał został opublikowany w piątym numerze AQUA SPEED magazyn.


Polecamy również artykuł "Aktywny wypoczynek? Chochołowskie Termy!" z czwartego numeru AQUA SPEED magazyn!

AQUA SPEED magazyn | Czasopismo dla kochających wodę

Akcesoria do pływania i aktywności w wodzie marki AQUA SPEED dostępne są w sklepie działającym na terenie Aquapark Wrocław.


 

Polecane

pixel