SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge
2021-09-23

Ekstremalny finał!

Z zapowiedzi jasno wynikało, że pogoda nie będzie rozpieszczać zawodników trzeciej odsłony zawodów spod znaku podwójnej fali. Na listach startowych pojawiło się jednak blisko stu zawodników, z których osiemdziesięciu podjęło wyzwanie i zmierzyło się z wymagającymi wodami Jeziora Zegrzyńskiego.

Podczas pierwszej edycji imprezy w Ślesinie oraz drugiej w Elblągu główny start zawodów planowany był na godzinę 18.00. Tym razem rozpoczęcie ścigania przesunięto na godzinę 17.00, aby pływacy zdążyli dopłynąć na metę przed zmierzchem. Padał deszcz, temperatura powietrza oscylowała w okolicach 8-9 stopni, temperatura wody wynosiła 17-18 stopni. Okoliczności przyrody nie nastrajały do ścigania. Jednak humor i pozytywne nastawienie pływaków, którzy postanowili sprawdzić się w tych warunkach, sprawiły, że atmosfera była zdecydowanie gorąca.

W ramach głównego startu zawodnicy ścigali się na trzech dystansach ok. 0,95 km, 1,9 km oraz 3,8 km. Można było płynąć w piankach bądź bez nich. Nagrody rzeczowe, dyplomy i statuetki przyznawane były w kategorii open oraz w kategoriach wiekowych na poszczególnych dystansach, jak również dla najlepszych zawodników pływających bez pianek. Wyniki w poszczególnych kategoriach.

Na starcie obok doświadczonych pływaków, pojawili się młodzi zawodnicy i zawodniczki, którzy rywalizowali w zawodach AQUA SPEED Junior. Rośnie więc pokolenie, odważnych i nieugiętych pływaków, których nie zniechęca do współzawodnictwa deszcz czy niska temperatura.

Podczas ekstremalnego finału zawodów w Nieporęcie, tradycyjnie już podsumowano klasyfikację generalną cyklu, w którym wzięło udział blisko 300 zawodników open water – tych najmłodszych, starszych oraz najstarszych z kategorii M60.

Zwycięzcą całego cyklu na dystansie 3,8 km w kategorii open został Grzegorz Bednarczyk z klubu Unlimited Sport 2.0 Herbalife Nutrition. Pływający w piance zawodnik, startował w trzech odsłonach cyklu w Ślesinie, Elblągu oraz Nieporęcie z łącznym czasem 02:38:15.

Najszybszą kobietą cyklu na dystansie 3,8 km była Kamila Haładyn, pływająca bez pianki w barwach Swim For a Dream w Ślesinie i Nieporęcie.

Na dystansie 1,9 km zwyciężył Sebastian Gogacz z UKS Trójka Puławy (trzy starty) W rywalizacji kobiet na tym dystansie zwyciężyła Klaudia Kąkolecka Trimasters (dwa starty). Najkrótszy dystans, czyli 0,95 km zdominował Mikołaj Jednaszewski z klubu MTP Kormoran (trzy starty) Kobietą, która najszybciej pływała ten dystans podczas AQUA SPEED Open Water Series była Martyna Bugała (trzy starty).

Cykl zawodów AQUA SPEED Open Water Series, tak jak to było w latach ubiegłych, stał się idealnym rozwiązaniem treningowym dla triathlonistów, którzy chcą „poczuć wodę” przed zawodami Garmin Iron Triathlon. Cieszy również fakt, że impreza przyciąga coraz liczniej reprezentowaną grupę pływaków open water, doceniających atmosferę imprezy, jej kameralny, a zarazem profesjonalny charakter oraz dobre i bezpieczne ściganie. Fantastyczne jest natomiast to, że na starcie pojawiają się zawodnicy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rywalizacją na wodach otwartych. Jak mówią, ich motywacją jest podjęcie „wyzwania dla zdrowia”, ale przede wszystkim dobra zabawa!

Już dziś możemy zaprosić wszystkich pływających do udziału w AQUA SPEED Open Water Series 2022. Zachęcamy również do czytania naszego czasopisma – AQUA SPEED magazyn, w którym pojawiać się będą praktyczne porady dla pasjonatów pływania open water, ale nie tylko!


pixel