SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge
2022-12-14

IRONMAN – radość z pływania i nowe wyzwania!

Pozytywne zmęczenie po treningu, ekscytacja przed zawodami, a przede wszystkim spotkania z pozytywnie zakręconymi pasjonatami ruchu i aktywności fizycznej… Wiemy, że to lubicie! Do listy ponad 30 wydarzeń, które wspieramy i do udziału, w których Was zachęcamy każdego roku, dołączył kultowy IRONMAN Polska. W nadchodzącym sezonie będziemy z Wami podczas startów w Gdyni, Warszawie i Poznaniu.

AQUA SPEED to uznany gracz z ogromnym doświadczeniem na rynku sprzętu do pływania oraz społecznością amatorów, skupioną wokół marki. Nasi Klienci, uczestnicy zawodów triathlonowych, cenią sobie wysoką jakość w dobrej cenie. Myślę, że również dlatego asortyment AQUA SPEED przypadnie im do gustu. Ponadto, wiążąc się z polskim partnerem, jesteśmy przekonani, że możemy liczyć na dodatkowe aktywacje sponsorskie, które podniosą atrakcyjność tej współpracy nie tylko dla nas i AQUA SPEED, ale przede wszystkim dla zawodników – mówi Michał Drelich, dyrektor IRONMAN Poland.

Oczywiście dla nas najważniejsze jest pływanie. To jest nasza pasja, to lubimy najbardziej. Po latach wspólnej zabawy z open water i triathlonem czujemy, że jesteście gotowi do udziału w zawodach IRONMAN. Jesteście gotowi do tych emocji, do tej przygody, do tego pływania. Nawet jeżeli nie do indywidualnego startu w całym triathlonie… bo rower, bieganie… to z pewnością do stworzenia sztafety, w której powalczycie na etapie pływackim!

AQUA SPEED partnerem IRONMAN
AQUA SPEED partnerem IRONMAN

Czym są zawody IRONMAN?

To długodystansowe zawody triathlonowe, łączące trzy dyscypliny sportowe: pływanie, jazdę na rowerze i bieg:
 3,8 km pływania; 180 km jazdy na rowerze; 42,195 km biegu, czyli maraton.

Początek przygody z triathlonem spod szyldu IRONMAN

IRONMAN Polska to seria imprez triathlonowych organizowanych w trzech lokacjach – Gdyni, Warszawie i Poznaniu.Gdy jesteście przygotowani i czujecie się na siłach aby pokonać pełny – najdłuższy dystans IRONMAN, możecie to zrobić w Gdyni. Wyjątkowe emocje, jakie towarzyszą tej serii zawodów, będziecie mogli poczuć również na tak zwanej połówce, czyli IRONMAN 70.3, a także w Sprint Triathlon Gdynia oraz w triathlonie 5150 Warszawa i Poznań. 


Dystanse w zawodach IRONMAN Polska

  • Sprint Triathlon Gdynia – 750 metrów pływania, 20 km etapu kolarskiego i 5 kilometrów biegu (indywidualnie bądź w sztafecie)
  • 5150 Triathlon (Warszawa, Poznań) – 1,5 km pływania, 40 km etapu kolarskiego i 10 km biegu (indywidualnie bądź w sztafecie)
  • IRONMAN 70.3 (Gdynia, Warszawa, Poznań) – 1,9 km pływania, 90 km etapu kolarskiego oraz 21,1 km biegu.  
  • IRONMAN Gdynia – 3,8 km pływania, 180 km etapu kolarskiego, 42,195 km biegu, czyli maraton.
AQUA SPEED partnerem IRONMAN
AQUA SPEED partnerem IRONMAN

Jaki dystans wybrać startując w triathlonie?

Sprint Triathlon Gdynia, Citi Handlowy 5150 Warsaw, Enea 5150 Poznań to najkrótsze dystanse podczas serii IRONMAN w Polsce. Wybierając udział w tych wydarzeniach, możecie nastawić się na mocne ściganie albo na zabawę, podczas której przekonacie się, czy to sport dla Was. Najlepiej połączyć ściganie z zabawą. Ponieważ gdy już złapiecie bakcyla rywalizacji, pozostają kolejne etapy wtajemniczenia. Dłuższe dystanse 70.3 i cały IRONMAN, wymagają doświadczenia i poważnego zaangażowania w trening co trudno osiągnąć bez pozytywnego nastawienia. 


Enea IRONMAN 70.3

Przedsmak pełnego dystansu IRONMAN możecie poczuć w trzech lokacjach tj. Gdyni, Warszawie i Poznaniu. To już nie są przelewki a decyzja o podjęciu wyzwania, powinniście podjąć na długo przed startem. Poważne przygotowania w sferze technicznej, mentalnej, treningi fizyczne to podstawa udanego debiutu na tym dystansie. Jeżeli zrobicie to pod kierunkiem doświadczonego trenera, ukończycie rywalizację w zdrowiu, będziecie mieli z tego ogromną frajdę i powód do dumy! 


Enea IRONMAN Gdynia, czyli dystans dla ludzi z żelaza

IRONMAN w Gdyni to ważna pozycja na mapie zawodów triathlonowych w Europie Środkowo–Wschodniej. Przyciąga pełnym dystansem i swoją renomą sportowców z kilkudziesięciu krajów świata. Niewątpliwą atrakcją dla startujących jest etap pływacki zlokalizowany w Zatoce Gdańskiej. Dostarcza on niezapomnianych wrażeń – szczególnie przy trudnych warunkach atmosferycznych i dużej fali. Równie ekscytujące i wymagające są trasy rowerowa i biegowa zakończona spektakularnym finiszem na Gdyńskiej plaży.  

W poprzednich edycjach zawodów, odbywających się w Gdyni, można było podziwiać takie sławy światowego triathlonu jak Jan Frodeno, Daniela Ryf, Patrick Lange, Timothy O’Donnell, Mirinda Carfrae, Boris Stein, Nils Frommhold, ale również czołówkę polskich zawodników.

AQUA SPEED partnerem IRONMAN
AQUA SPEED partnerem IRONMAN

Wystartujmy razem w zawodach IRONMAN!

Wszyscy klienci AQUA SPEED, zarejestrowani do startu w zawodach otrzymają m.in. specjalny link aktywujący 20% rabatu na cały asortyment niezbędny w procesie treningowym w tym plecak wielofunkcyjny, deski do pływania, wiosełka do pływania, ósemki – pull buoy, fajki czołowe, płetwy treningowe, zatyczki do uszu, zaciski na nos jak również okularki pływackie idealne do startu w zawodach na etapie pływackim.

Strony do rejestracji zawodników:

Trzymamy za Was kciuki i dopingujemy mocno. Czekamy na wasze relacje i wrażenia, które będziemy mogli zaprezentować czytelnikom AQUA SPEED magazyn – czasopisma dla kochających wodę!

AQUA SPEED magazyn | Czasopismo dla kochających wodę

Polecane

pixel