SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge
2022-11-09

Morsowanie i zimowe pływanie na Fali – trening przed zawodami Zimno i Fajnie

Morsowanie jest fajne, ale jeszcze fajniejsze jest zimowe pływanie!

Pierwsze w Łodzi, zawody zimowego pływania odbędą się już 19 listopada. Winter swimming to ekstremalny sport zimowy, polegający na pływaniu w wodzie o temperaturze kilku stopni Celsjusza. W ciągu trzech dni od uruchomienia zapisów do udziału w rywalizacji zgłosiło się ponad stu pięćdziesięciu zawodników i zawodniczek z całego kraju. Będą pływać od 25 do 1000 metrów, spędzając w zimnej wodzie nawet do 30 minut. Będzie ekstremalnie fajnie!

Ale wcześniej, organizatorzy zawodów Zimno i Fajnie zapraszają na dwa treningi zimna. Pierwszy odbędzie się 5 listopada, drugi tydzień przed zawodami czyli 12 listopada.

Trening pływania w zimnej wodzie poprowadzi Aleksandra Bednarek - Wpław Przez Świat pomysłodawczyni zawodów Zimno i Fajnie, pływaczka open water i winter swimming.

Morsowanie jest bezpłatne. Spotykamy się chwilę przed 9:00 w holu głównym Aquaparku i razem z grupą udajemy się od strony parkingu do wejścia na część zewnętrznych basenów.

Inaczej jest w przypadku osób, które wykupią bilet wstępu za 20 zł. Taka osoba dostaje pasek, przebiera się i wychodzi na teren zewnętrznych basenów od strony hali basenowej (wejście przy brodziku dla najmłodszych).

Morsowanie trwa 30 minut (9:00-9:30)

Od godziny 10.00 zapraszamy do stacjonarnego sklepu AQUA-SPEED na Fali, gdzie można nabyć #pakietmorsa bądź #pakietzimowegopływaka czyli najfajniejszy ekwipunek do ekstremalnej zabawy w zimnej wodzie!


Aleksandra Bednarek – utytułowana pływaczka długodystansowa, specjalizującą się w pływaniu na wodach otwartych i winter swimming.

Ola Bednarek stworzyła w AQUA SPEED magazyn poradnik składający się z trzech części (1. trening 2. formalności 3. przepłynięcie), dla wszystkich pływaków i pływaczek, którzy marzą o przepłynięciu tras z listy "Korony Oceanów" czyli Kanału Catalina, Kanału LaManche oraz Manhattan – 20 Bridges Swim.

Poradnik przyda się również, wszystkim tym, którzy chcą podjąć wyzwanie na mniejszą skalę, aby spełnić swoje pływackie marzenia!

 

AQUA SPEED sponsorem zawodów Zimno i Fajnie
AQUA SPEED sponsorem zawodów Zimno i Fajnie
Czepek na uczy | AQUA SPEED sponsorem zawodów Zimno i Fajnie
pixel