SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

SNG Nocny Maraton Pływacki z AQUA SPEED

2021-11-22
SNG Nocny Maraton Pływacki z AQUA SPEED

Dwie godziny pływania — dużo czy mało? Takie pytanie zadali potencjalnym śmiałkom organizatorzy nocnego maratonu pływackiego, który kolejny raz odbył się na pływalni w kompleksie sportowym Stacja Nowa Gdynia.

Dwie godziny i dwie tury rywalizacji. Na każdym torze 4, 5 zawodników dobranych według czasów, podanych w procesie rejestracji. Kameralny charakter wydarzenia i rodzinna atmosfera nie były przeszkodą w zaciętej rywalizacji o liczbę przepłyniętych kilometrów.

Zasady rywalizacji co roku są takie same. Każdy z zawodników ma do wykorzystania, dwie godziny. Nie mniej, nie więcej. Może go przeznaczyć na pływanie, rozmowę z kolegami, koleżankami, jedzenie, picie czy… toaletę. Liczy się jednak końcowy wynik – liczba metrów, które pokonał do ostatniego gwizdka.

Zawodniczką, która najmniej korzystała z alternatywnych możliwości spędzenia czasu na pływalni i dzielnie walczyła o zwycięstwo była Oliwia Kurowska. Wygrała ona w rywalizacji kobiet z wynikiem 7650 metrów i uplasowała się na trzecim miejscu w klasyfikacji open.

Maraton odbywa się na 25-metrowym basenie więc najlepszy zawodnik tej edycji zawodów Jakub Kimmer przepływając 7755 metrów odbił się od ściany ponad 300 razy.

Organizatorzy zadbali o to, aby głowy pływaków nie zagrzały się zbytnio, temperatura wody wynosiła przyjemne 25 stopni. Sędziowie skrupulatnie liczyli przepłynięte metry każdego zawodnika, a ratownicy dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników tej zabawy. 

W każdej kategorii nagrodzono trzy pierwsze miejsca. Wśród kobiet drugie zajęła Nadia Walczak (6850 metrów), trzecie miejsce Monika Klarecka (6810 metrów). Na drugim miejscu wśród mężczyzn uplasował się Michał Woźniak (7750 metrów) na trzecim Przemysław Kuśmider (7605 metrów).

Wyróżniono również najmłodszą i najstarszą uczestniczkę zawodów oraz najliczniejszą drużynę, która wystartowała w zawodach.  Nocne pływanie skusiło w sumie 51 osób, które z uśmiechem na twarzy, walczyły z rywalami z toru, ale przede wszystkim z własnym zmęczeniem… fizycznym i psychicznym.

Wyniki rywalizacji dostępne są na stronie wydarzenia SNG NOCNY MARATON PŁYWACKI — EDYCJA JESIENNA.

Sponsorem maratonu była Marka AQUA SPEED, która wystawiła swoich reprezentantów Macieja Mazeranta (6100 metrów) i Antoniego Mazeranta (7250 metrów)

Foto: Organizator wydarzenia SNG WILD DUCKS & SNG AQUA TEAM

pixel