SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge
2022-09-15

Triathlon Stryków – nowy początek!

Kultowe wydarzenie w centrum Polski wróciło do kalendarza imprez triathlonowych. Na Triathlon Stryków czekali chyba wszyscy zawodnicy, którzy lubią zimną wodę, wietrzny rower i szybkie bieganie! Stryków i tym razem nie zawiódł, dzięki czemu padły rekordy oraz życiówki a debiutanci mają co analizować podczas przygotowań do kolejnego sezonu z AQUA SPEED!

Triathlon Stryków i AQUA SPEED... razem już kolejny sezon

Nasza marka w tym sezonie wspiera ponad trzydzieści wydarzeń triathlonowych i open water w Polsce. Bardzo ucieszyliśmy się z powrotu do kalendarza imprezy, która odbywa się najbliżej miasta, w którym zlokalizowana jest siedziba główna firmy, czyli Łodzi! W Strykowie najczęściej pływają triathloniści i pasjonaci open water z naszego miasta i okolic. Zalew w Strykowie to również miejsce, gdzie spotyka się duża grupa morsów i pływaków winter swimming – gdy tylko rozpocznie się sezon zimowy.

Nowy AQUA SPEED w kultowym Strykowie

Podczas triathlonu w Strykowie mogliśmy tu na miejscu, prawie że w domu pochwalić się nowym znakiem AQUA SPEED. Większość zawodników i zawodniczek startujących w imprezach na terenie całego kraju miała już okazję pływać w czepkach z podwójną falą, startować z bram i opływać boję z nowym brandingiem AQUA SPEED… ale trzeba przyznać, że w Strykowie nasz nowy wizerunek prezentował się najlepiej!

Triathlon Stryków – podsumowanie sezonu

Wrzesień to miesiąc, w którym kończy się sezon startowy w Polsce, dlatego Triathlon Stryków jest dla większości triathlonistów ostatnią okazją w roku do ścigania i spotkania z pasjonatami tego sportu. To również dobry moment na pozytywne podsumowania, które pozwalają z zapałem i optymizmem wejść w proces treningowy przed kolejnym sezonem.

Na starcie zawodów w Strykowie stanęło ponad 320 zawodników i zawodniczek. Rywalizowali oni indywidualnie i w sztafetach na dystansach 1/8 IM. (475 m pływania, 22,5 km jazdy rowerem oraz 5,25 km biegu) / wyniki  i 1/4 IM (950 m pływania, 45 km jazdy rowerem oraz 10,5 km biegu) / wyniki. Zwycięzców w kategorii open oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych wraz z czasami poszczególnych etapów i zmian można znaleźć na stronie pomiaru czasu. Warto prześledzić tabele, aby sprawdzić, w jakim czasie kończą rywalizację najlepsi oraz ci, którzy tylko i wyłącznie „bawią” się tym sportem.

AQUA SPEED w sztafecie…  

Nie wystawiliśmy firmowej sztafety w Triathlonie Stryków ale... dzięki organizatorom wydarzenia, na zaproszenie Bednarski TriTeam – najliczniej reprezentowanej drużyny triathlonowej na zawodach – w sztafecie popłynął redaktor prowadzący AQUA SPEED magazyn. Była to sztafeta, w której kolejne szlify triathlonowe zdobywał Marek Cłapiński – sportowiec z niepełnosprawnością ścigający się na "hand bike" a przewodził jej i jednocześnie zamykał etapem biegowym – Bartłomiej Szkobel – inicjator całego przedsięwzięcia. 

Rodzinny klimat w Strykowie

Triathlon Stryków pamiętamy ze wspaniałego kameralnego klimatu – tak było również i w tym roku. Pomimo tego, że na stracie pojawiło się kilkuset startujących atmosfera była, prawie że rodzinna. Organizacja wydarzenia stała jak zawsze na bardzo dobrym poziomie, obecność WOPR, Ochotniczej Straży Pożarnej, policji i ekipy wolontariuszy dawała poczucie bezpieczeństwa i zaopiekowania.  

W strefie EXPO obok stoisk partnerów przedsięwzięcia nie zabrakło słodkich wypieków w ramach akcji "Ciacho Pomocy". Również w tym roku domowe ciasta, ciastka pomogły nie tylko startującym, ale również licznie przybyłym kibicom uzupełnić kalorie i węglowodany, oraz włączyć się w pomaganie – czyli zbieranie pieniędzy na cele charytatywne – tym razem dla Poli Kacpowicz, która potrzebuje drogiej terapii komórkami macierzystymi.  

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na przyszłoroczną edycję wydarzenia! Zachęcamy również do śledzenia profilu imprezy na Facebooku gdzie systematycznie pojawiają się kolejne relacje zdjęciowe.

Można powiedzieć, że internet wręcz huczy od pozytywnych opinii i entuzjastycznych komentarzy. Ładujemy więc baterie i czekamy na Triathlon Stryków 2023!

pixel