SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge
2023-04-13

Wiosenne wydanie AQUA SPEED magazyn!

Marzec, kwiecień, maj… a już w czerwcu pierwsze zawody z cyklu AQUA SPEED Open Water Series! Czas płynie szybko, więc jeżeli podczas nadchodzącego sezonu chcecie szybko również pływać, nie odpuszczajcie treningu. Przygotowując najnowszy numer magazynu AQUA SPEED, odwiedziliśmy pływalnie, aqua parki i centra sportu i rekreacji na zaproszenie pływaków, triathlonistów oraz innych pasjonatów całorocznej aktywności w wodzie.

To już trzeci sezon, w którym zapraszamy pływaków basenowych do spróbowania swoich sił w open water. Cieszymy się, że coraz większa liczba amatorów tej formy przygody decyduje się na podjęcie wyzwania. Już w tym roku będziemy gościć na zawodach ekipy młodych pływaków skupionych wokół szkół pływania i klubów pływackich.

Oczywiście nie zapominamy o promocji pływania jako najlepszej formy profilaktyki zdrowotnej i budowania dobrostanu. To ważny element naszej misji, którą jest „pływanie dla zdrowia”. Doceniamy aktywnych seniorów i doradzamy, jak aktywnie spędzać czas po sześćdziesiątce np. w aqua parku. Prezentujemy „ekipę” pracowników, którzy już teraz korzystają z dobroczynnych właściwości pływania dla sprawności ciał i umysłów.

W aktualnym numerze naszego czasopisma publikujemy drugi – przygotowany przez Alicję Tchórz – odcinek poradnika o tym, jak pozyskiwać sponsorów oraz odwiedzamy warsztaty dla młodych pływaków, które poprowadziła ta mistrzyni. Pozostając w temacie współpracy, prezentujemy sesję fotograficzną sprzętu AQUA SPEED z udziałem triathlonistki Zosi Kuriaty oraz rozmawiamy z ekspertami I’M Inspiration o tym, jak dobrać sprzęt i jak przygotować się do udziału w etapie pływackim zawodów IRONMAN.

Korzystając z wiosennych klimatów, postanowiliśmy pokazać Wam, w jaki sposób marka AQUA SPEED działa na rzecz zrównoważonego rozwoju i ekologii. A dzieje się już w tym temacie naprawdę sporo!

AQUA SPEED magazyn | numer 7 | 2023

SPIS TREŚCI

Podróże

Podróże, przyjaciele, rodzina z ASOWS! Zapraszamy do udziału w zawodach! – Wydarzenia sportowe to idealny pretekst do podróżowania. Sezon open water rozpoczyna się w czerwcu, dlatego już teraz warto przystąpić do planowania weekendowych rodzinnych wypadów nad wodę. Oczywiście w zestawieniu Waszych wakacyjnych przygód nie może zabraknąć cyklu zawodów sygnowanych marką AQUA SPEED Open Water Series.

Z basenu do akwenu – Ekipa młodych pływaków i pływaczek skupiona wokół szkoły pływania Feel The Water intensywnie trenuje, przygotowując się do startu w zawodach AQUA SPEED Open Water Series. Rozmawiamy z Filipem Wypychem – pływakiem, trenerem, właścicielem szkoły.

Zdrowie

Lubię pływać! – Andrzej Adamowicz pracował w zoo, gdzie opiekował się zwierzętami. W Puszczy Białowieskiej sadził dęby, świerki, sosny. Tworzył rysunki satyryczne jako rysownik karykaturzysta. W młodości rzucał kulą, dyskiem, skakał z wieży spadochronowej. Teraz z sukcesami uprawia nordic walking, a dla relaksu pływa dwugodzinne maratony. Marynarz z zawodu, sportowiec z powołania, najstarszy uczestnik 8. edycji zawodów SNG NOCNY MARATON PŁYWACKI.

Fala seniorów – O rosnącej popularności zajęć w wodzie dla seniorów rozmawiamy z Martą Wilhelmi – nauczycielką, instruktorką fitness i pływania, właścicielką Akademii Pływania / Aqua Park Fala.

Wyzwanie

Pływacy w pracy – Pływanie jako narzędzie budowania dobrostanu? Zdecydowanie tak! Potwierdzają to Ci, którzy weszli do wody i poczuli „spokój”, jaki ona daje. Obok pozytywnego wpływu na zdrowie fizyczne, aktywność w wodzie ma zbawienny wpływ na psychikę. Wizyta na treningu firmy GFT.

Sponsoring

Jak szukać sponsora?Alicja Tchórz podpowiada: Sportowcy, szukając sponsora, mogą skorzystać z usług menagera, domów mediowych lub zalogować się na platformach takich jak Nasimistrzowie.pl czy Whitepress...

Trening z mistrzynią – Spotkanie młodzieży z Alicją Tchórz w ramach warsztatów z ASSA.

Triathlon

Trening czyni mistrza – Spakować się na trening to nie lada wyzwanie. Szczególnie gdy mamy w planach popływać, biegać i pokręcić na trenażerze. Specjalnie dla nas możliwości plecaka MAXPAK przetestowała triathlonistka Zosia Kuriata podczas treningu w centrum sportu i rekreacji Stacja Nowa Gdynia

Sprzęt do rywalizacji i treningu – Marzeniem wielu z Was jest udział w kultowym triathlonie sygnowanym marką IRONMAN. Niesamowita atmosfera, oprawa, historia tych zawodów – to wszystko przyciąga jak magnes młodych i starszych pasjonatów tej dyscypliny sportu. Teraz wspólnie z organizatorami zawodów w Gdyni, Warszawie i Poznaniu zapraszamy Was do przeżycia tej niesamowitej przygody.

Poradnik

Eco friendly – Jako firma staramy się robić jak najwięcej, aby pomóc naszej planecie. Jesteśmy oczywiście świadomi, że w naszej branży nie jest łatwo być w 100% ekologicznym, dokładamy jednak starań, aby nasza produkcja i magazynowanie były coraz bardziej „zrównoważone”.

Kostium do pływania – Jaki kostium będzie dla Ciebie najlepszy? Zobacz, jakie masz możliwości. Wzory wybrała i opracowała Magdalena Bielecka-Speller – specjalistka ds. produktów marki AQUA SPEED.

Recenzja

Bezpieczne i dobre pływanie – „Ludzie nie potrafią latać, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody”. (William Wharton) Recenzja okularków Vortex Mirror – Jarosława Dziubałki.

AQUA SPEED magazyn | numer 7 | 2023
AQUA SPEED magazyn | numer 7 | 2023
pixel