Idosell security badge
2021-07-26

AQUA SPEED Open Water Series - Elbląg 2021 - podsumowanie

Pływacka rywalizacja w wodach rzeki Elbląg!

Kolejny etap cyklu zawodów AQUA SPEED Open Water Series zakończony. Na starcie w malowniczo położonym Elblągu pojawiło się blisko stu pięćdziesięciu zawodników i zawodniczek, którzy chcieli rywalizować na wodach otwartych w rzece Elbląg.

Tradycyjnie w cyklu AQUA SPEED Open Water Series dostępne były trzy dystanse dla dorosłych i młodzieży, czyli 950, 1900, 3800 metrów charakterystyczne dla dystansów triathlonowych oraz dedykowane dzieciakom dystanse 475, 200 i 100 metrów.

Pogoda sprzyjała, choć tak jak w Ślesinie burzowe chmury kręciły się w okolicy. Zawody open water muszą zostać przerwane, gdy warunki pogodowe, mogą zagrozić bezpieczeństwu pływaków. Nic takiego się jednak nie wydarzyło i wszyscy bezpiecznie wystartowali oraz dopłynęli do mety. Bardzo dobrze przygotowana trasa, bezpieczne wejście i wyjście z wody, ratownicy, którzy pilnowali każdego pływaka – to wszystko złożyło się na bardzo dobrą ocenę zawodów, jaką wystawili uczestnicy.

Zawodnikami, triumfującymi w Elblągu byli Grzegorz Bednarczyk z Unlimited Sport 2.0 Herbalife Nutrition, który pokonał dystans 3,8 km w czasie 00:52:06 (w piance) oraz Anna Polom-Verzhbitskaya LPP TEAM, której pokonanie tego dystansu zajęło 01:18:17

Na dystansie 1900 metrów zwyciężyła Alicja Pyszka-Bazan LABOSPORT Team z czasem 00:24:53, najszybszym mężczyzną był Sebastian Gogacz UKS Trójka Puławy, który ukończył wyścig z czasem 00:27:43.

950 metrów najszybciej, bo w czasie 00:11:58, przepłynął Jednaszewski Mikołaj MTP Kormoran. Martyna Bugała przepłynęła ten dystans najszybciej z kobiet z czasem 00:14:00.

Wśród dzieci na dystansie 475 metrów najszybsi byli Krzysztof Gwiazdowski i Michalina Opiłowska. Dystans 200 metrów najszybciej przepłynęła Julia Czajkowska i Ostaszewski Szymon. Zawodniczką, która podjęła się przepłynięcia 100-metrowego dystansu podczas AQUA SPEED Junior Elbląg 2021 była Gabi Topa!

Swoje reprezentacje w zawodach AQUA SPEED Open Water Series wystawiły ekipy LABOSPORT, SNG WILD DUCKS, Swim For a Dream czy Warsaw Masters Team. Z kolei Team GWSC, stworzony przez Piotra Biankowskiego – zimowego pływaka, który kilka tygodni temu przepłynął Kanał La Manche, reprezentowany był w Elblągu przez Dominika Tekieli, który pokonał dystans 3800 metrów w czasie 00:53:18, zajmując 2 miejsce w kategorii open.

W kolejnym dniu sportowych zmagań, sztafeta AQUA SPEED w składzie Antek Mazerant – pływanie, Michał Zakrzewski – Rower, Maciej Mazerant – bieg zwyciężyła w rywalizacji triathlonowej w ramach imprezy Garmin Iron Triathlon Elbląg na dystansie 1/8 Iron Man.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udziału w zawodach, zachęcamy do śledzenia klasyfikacji generalnej https://openwaterseries.pl/wyniki-asows-elblag-2021/ i zapraszamy na finał cyklu AQUA SPEED Open Water oraz Garmin Iron triathlon do Nieporętu.