SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Magazyn AQUA SPEED

Czasopismo o pływaniu | AQUA SPEED magazyn

Świetnie, że jesteś!

Teraz kliknij wybraną okładkę AQUA SPEED magazyn, aby przenieść się w inspirujący świat pływania i aktywności w wodzie!  

AQUA SPEED magazyn to fantastyczni ludzie oraz ich pływackie przygody. To porady, wskazówki jak trenować, startować w zawodach bądź aktywnie i bezpiecznie spędzać czas nad wodą.

A może wolisz czytać artykuły na blogu? Zapisz się do naszego NEWSlettera, a nic Cię nie ominie!


 

Spis treści | AQUA SPEED magazyn (11/2024):

Aktywność w wodzie staje się coraz popularniejsza. Rośnie liczba pływalni i obiektów, w których można aktywnie spędzać czas w wodzie.

Młodzi ludzie sami bądź za sprawą rodziców garną się do pływania rekreacyjnego, uprawiania niszowych sportów wodnych, a wielu z nich chce rozpocząć pływanie wyczynowe na basenie czy open water. W AQUA SPEED magazyn spotykamy się ze wszystkimi, którzy kochają wodę, aby opowiedzieć o tej miłości.

Dla nas ważni są wszyscy – zarówno ci, którzy wybierają baseny, aby się popluskać, jak i osoby, które pływając, chcą przeżyć przygodę życia.

POWER RACE by AQUA SPEED, czyli pływanie daje POWER

Synchronizacja pływania i sztuki! O pływaniu artystycznym rozmawiamy z Katarzyną Golińską

Pływanie wciąga – słyszymy to nie po raz pierwszy, ale... w rozmowie z Agnieszką Pawłowską dostaliśmy pełne uzasadnienie tej tezy.

W dobrej formie – krótka rozmowa z Pawłem Korzeniowskim o pasji do pływania

Ogień w wodzie! Czy w pływaniu można się wypalić? Odpowiada Maciej Rakowski z MWR Sport.

TRI rodzina – Gdy w grę wchodzi tak wymagający sport, jakim jest triathlon, wspieranie dzieci w ich pasji to nie lada wyzwanie… Michał Górniak, Marysia i Maja

Woda koi ciało i umysł – O terapeutycznych właściwościach aktywności w wodzie rozmawiamy z Kasią Stęsicką z Przyjaznej Szkoły Pływania Swimmingo.

Vortex Mirror na open water – przygoda open water z okularkami od AQUA SPEED – Joanna Janicka (Wpław na Gotlandie) i Agnieszka Stachowiak (BoJa i TY)

Open water – Rekomendacje naszej ekspertki dot. produktów, które przydadzą się podczas praktykowania pływania open water

Zakrzówek. Relaks i trening – Rozmawiamy z Aleksandrą Mikolaszek oraz testerem tamtejszej miejscówki, pływakiem długodystansowym Grześkiem Bednarczykiem (Wpław na Gotlandię)

Słowacja! Miłośnicy pływania opanowują całą Europę. Rozmawiamy z partnerem AQUA SPEED działającym na Słowacji – plutvy.sk

A do tego zapowiedzi:

Letnie Parapływackie Mistrzostwa Polski! – Włączyliśmy się jako sponsor i patron medialny w Letnie Parapływackie Mistrzostwa Polski, które odbędą się 22-23.06.2024 w Łodzi.

Memoriał Marka Petrusewicza z AQUA SPEED – Od tego roku historię wydarzenia będzie budować również marka AQUA SPEED. Dołączyliśmy jako srebrny sponsor, a wydawany przez nas AQUA SPEED magazyn objął memoriał patronatem medialnym. Widzimy się we Wrocławiu już jesienią!

AQUA SPEED magazyn | czasopismo o pływaniu | numer 11 | 2024
AQUA SPEED newsletter
AQUA SPEED magazyn | czasopismo o pływaniu | numer 10 | 2024

Spis treści | AQUA SPEED magazyn (10/2024):

Bárbara Hernández – Długie dystanse i niskie temperatury wody to warunki, w których „Lodowa Syrena” czuje się najlepiej. Rozmawiamy z utytułowaną pływaczką długodystansową z Chile, zdobywczynią rekordów świata i rekordów Guinnessa.

Ruch nie ma wagi  Ciałolubienie jest potrzebne wszystkim niezależnie od płci czy wieku. Wszechobecna presja na idealność powoduje, że podejmujemy decyzje, które szkodzą naszemu ciału i „głowie”. O tym, jak być zdrowym sobą, rozmawiamy z Agatą Litwińską – instruktorką, pasjonatką i nauczycielką różnorodnych form ruchu.

Marzenia się nie spełniają… marzenia się spełnia! Aśkę, Wojtka, Grześka i Ewę połączyło marzenie dopłynięcia wpław na Gotlandię. Niezależnie, czy tego dokonają, teraz wspólnie tworzą wspaniały kawałek historii swojego życia.

Reguły pasji – O pasji do egzekwowania przepisów i spotkań z miłośnikami pływania rozmawiamy z Wojtkiem Kosiedowskim znanym z sędziowania imprez pływackich w Polsce i Europie.

Masters nie tylko pływa  Treningi, zgrupowania, zawody i medale… O tym, czy warto i jak stać się częścią środowiska mastersów, opowiada Marta Rother z Masters Polska.

Pływające ananasy – Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym ananas będzie trącił… O Pływających ananasach i ich rodzicach rozmawiamy z Wojtkiem Bartoszewskim.

Do zadań specjalnych – Nasze kostiumy kąpielowe używane są przez miłośniczki pływania i aktywności w wodzie w Polsce i za granicą. Kojarzone do tej pory głównie z rekreacją, teraz trafiają do amatorek intensywnego treningu. Strój pływacki sportowy ANA już jest!

RECO – Nowe produkty z użyciem silikonu pochodzącego z recyklingu

Kariera dwutorowa  O tym, jakie cechy mogą pomóc sportowcom w budowaniu kariery po karierze, rozmawiamy z Moniką Pyrek – utytułowaną sportsmenką specjalizującą się w skoku o tyczce, a teraz promotorką zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej!

Light it up – To było coś, czego do tej pory nie było... z udziałem AQUA SPEED!

Lodowy dream team  rozgrzane do „niebieskości” serca miłośników ściągania w lodowatej wodzie za sprawą Piotra Biankowskiego, Aleksandry Kabelis i AQUA SPEED!

Łódź Film Commission  Dlaczego nasze akcesoria do treningu, pływania i aktywności w wodzie znalazły się w bazie ŁÓDŹ FILM COMMISSION?

Spis treści | AQUA SPEED magazyn (9/2023):

Inspirujący Bałtyk – Ekstremalne przeprawy open water są – obok realizacji pływackich marzeń – idealną okazją do zwrócenia uwagi na potrzeby osób i organizacji, którym niezbędne jest wsparcie.

Rozmawiamy z Bartkiem Kubkowskim, Dawidem Frankowskim, Leszkiem Zawadzkim i Pawłem Sosną, którzy pływali w Bałtyku, aby spełniać swoje marzenia i marzenia innych. 

Wisienka na torcie – Piotr Biankowski i Aleksandra Kabelis, zainspirowani Bałtykiem, realizują swoje pływackie pasje, ale nie tylko...

Jak spełnić pływackie marzenie? – Poznaj 10 wskazówek dla pływaków, którzy potrafią przepłynąć swobodnie 3 km w ciągu 1 godziny bez odczuwania zmęczenia!

Pływacki biznes – Czy i jak zamienić pasję do pływania w biznes? Rozmawiamy z Sonią Bochyńską-Knapik, twórczynią Academy of Hasten szkoły pływania oraz kanału na YouTube Pływacki Biznes.

Idealna pogoda na challenge – Start w triathlonie to megawyzwanie dla każdego. O przygotowaniach do Challenge Gdańsk rozmawiamy z Karoliną Filipkowską – prezenterką telewizyjną, byłą koszykarką i pasjonatką aktywności fizycznej.

Hokej podwodny – „Ale jak wy tak w tych łyżwach? W basenie?!” Zbliża się zima, dlatego postanowiliśmy zainteresować Was hokejem... Ha, ale nie takim zwykłym hokejem, a tym podwodnym. Zaskoczeni?

Sponsoring sportowy – W Wasze ręce oddajemy trzeci, ostatni już odcinek poradnika dot. współpracy ze sponsorami przygotowany przez Alicję Tchórz.

A może Aqua Fitness? Ćwiczenia w wodzie to nie tylko zdrowy ruch, ale pozytywne emocje. Aqua fitness przyciąga starszych i młodszych. Nie potrzeba tu superumiejętności pływackich.

Liberty Baltic Tour 2023 – Czterdziestolatek nie musi usiąść na kanapie – może usiąść na rowerowym siodełku i objechać Bałtyk dookoła! Wszędzie tam, gdzie szalone projekty z wodą w tle, staramy się być z magazynem AQUA SPEED. Byliśmy i tu!

 

AQUA SPEED magazyn | czasopismo o pływaniu | numer 9 | 2023
AQUA SPEED magazyn | czasopismo o pływaniu | numer 8 | 2023

Spis treści | AQUA SPEED magazyn (8/2023):

GARMIN SWIMMING & RESCUE – Twoja umiejętność pływania może uratować komuś życie? Pływanie może być czymś więcej niż zabawą i rekreacją? Zdecydowanie tak! Przykładem są ratownicy wodni, którzy pływając - ratują, a trenując - doskonalą swój fach. O zajawce na sportowe ratownictwo wodne rozmawiamy z Krzyśkiem Piotrowiczem (Spike).

Ratownictwo wodne  Bycie ratownikiem wymaga nie tylko umiejętności pływania. Mile widziane są dodatkowe uprawnienia. Rozmowa z Michałem Zielińskim

AQUA SPEED Open Water Series  Słynna już atmosfera tych zawodów przyciągnęła na wody otwarte pływaków i pływaczki z całej Polski.

Rozgrzewające spotkania! – Podczas spotkań z mistrzami rozgrzewamy nie tylko ciała, ale i umysły. Uśmiech, pozytywne emocje i odpowiednia dawka przemyślanego ruchu... czynią cuda!

Wszystko zaczyna się w wodzie!  Warszawa, Gdynia, Poznań – to tu dzieje się historia triathlonu spod szyldu IRONMAN. AQUA SPEED jest partnerem odcinka pływackiego. 

Samuraj nie utonie – czyli nihon eiho – W ramach kolejnego odcinka z cyklu „Podróże z pływaniem” prezentujemy nihon eiho wywodzące się z samurajskiej sztuki walki w wodzie suieijutsu.

Szkoła charakteru – Jej największym sportowym marzeniem pozostaje oficjalne reprezentowanie Polski jako zawodniczka kadry narodowej waterpolo z orzełkiem na piersi.

Jak zacząć pływać open water? – Co musisz wiedzieć przed pierwszym wejściem na akwen otwarty?

Slow swimming – Czy pływanie open water to tylko wyścigi podczas
zawodów? Zdecydowanie nie!

Jak wybrać sprzęt do nurkowania? – Najważniejszą cechą dobrej maski do nurkowania jest jej szczelne przyleganie do twarzy... ale to nie wszystko!

Aqua jogging – Bieganie w wodzie... no to już raczej przesada. O nie... to ciekawy pomysł na trening.

Spis treści | AQUA SPEED magazyn (7/2023):

Podróże, przyjaciele, rodzina z ASOWS! Zapraszamy do udziału w zawodach! – Wydarzenia sportowe to idealny pretekst do podróżowania. Oczywiście w zestawieniu Waszych wakacyjnych przygód nie może zabraknąć cyklu zawodów sygnowanych marką AQUA SPEED Open Water Series.

Z basenu do akwenu – Ekipa młodych pływaków i pływaczek skupiona wokół szkoły pływania Feel The Water intensywnie trenuje, przygotowując się do startu w zawodach AQUA SPEED Open Water Series.

Lubię pływać! – Andrzej Adamowicz – Marynarz z zawodu, sportowiec z powołania, najstarszy uczestnik 8. edycji zawodów SNG NOCNY MARATON PŁYWACKI.

Fala seniorów – O rosnącej popularności zajęć w wodzie dla seniorów rozmawiamy z Martą Wilhelmi – nauczycielką, instruktorką fitness i pływania, właścicielką Akademii Pływania.

Pływacy w pracy – Pływanie jako narzędzie budowania dobrostanu? Zdecydowanie tak! Potwierdzają to Ci, którzy weszli do wody i poczuli „spokój”, jaki ona daje.

Jak szukać sponsora? – Alicja Tchórz podpowiada: Sportowcy, szukając sponsora, mogą skorzystać z usług menagera, domów mediowych lub zalogować się na platformach takich jak Nasimistrzowie.pl czy Whitepress...

Trening z mistrzynią – Spotkanie młodzieży z Alicją Tchórz w ramach warsztatów z ASSA.

Trening czyni mistrza – Spakować się na trening to nie lada wyzwanie. Szczególnie gdy mamy w planach popływać, biegać i pokręcić na trenażerze. 

Sprzęt do rywalizacji i treningu – Marzeniem wielu z Was jest udział w kultowym triathlonie sygnowanym marką IRONMAN. Wspólnie z organizatorami zawodów w Gdyni, Warszawie i Poznaniu zapraszamy Was do przeżycia tej niesamowitej przygody.

Eco friendly – Jako firma staramy się robić jak najwięcej, aby pomóc naszej planecie. Jesteśmy oczywiście świadomi, że w naszej branży nie jest łatwo być w 100% ekologicznym, dokładamy jednak starań, aby nasza produkcja i magazynowanie były coraz bardziej „zrównoważone”.

Kostium do pływania – Jaki kostium będzie dla Ciebie najlepszy? Zobacz, jakie masz możliwości.

Bezpieczne i dobre pływanie – Subiektywna recenzja okularków Vortex Mirror.

AQUA SPEED magazyn | czasopismo o pływaniu | numer 7 | 2023
AQUA SPEED magazyn | czasopismo o pływaniu | numer 4 (6) | 2022

Spis treści | AQUA SPEED magazyn (6/2022):

Kraina wody – idealna miejscówka do wypadu nie tylko na narty, ale również na pływanie i rekreację w wodzie! Materiał przygotowaliśmy wspólnie z Austria.info, czyli narodowym biurem promocji Austrii w Polsce.

Stan FLOW – rozmowa z Josefem KÖBERLem – mistrzem zimowego pływania rodem z Austrii, który opowiada o swojej drodze do zimna i pasji do uczenia tego jak czerpać z zimna to, co najlepsze!

Jak zacząć pływać... zimowo!Marta Rother, zimowa pływaczka, ale również instruktorka pływania przygotowała praktyczny i konkretny poradnik dot. zimowego pływania

Wspólny interes – czyli pierwsza część poradnika dot. sponsoringu przygotowanego przez znaną pływaczkę i działaczkę Alicję Tchórz – materiał idealny dla pływaków, organizatorów zawodów czy trenerów i działaczy klubowych.

Na basen! – idealny poradnik dla kierowników, managerów pływalni, którzy chcą rozwijać ofertę i przyciągać nowych klientów oraz partnerów biznesowych. Porad udziela Mateusz Matusiak ze Stacji Nowa Gdynia!

Przygoda z triathlonem – wspólnie z organizatorami Garmin Iron Triathlon oraz Challenge Gdańsk przygotowaliśmy poradniki. Pierwszy dot. planowania sezonu startowego drugi dot. pływania w morzu (open water)

Porządny trening – to wywiad z młodą triathlonistką, która rozpoczyna swoją przygodę z tym sportem. Poznajcie Zosię Kuriatę, bo będzie o niej głośno!

Galante wyzwanie – kolejny wywiad z pasjonatem triathlonu a w szczególności zawodów IRONMAN – których w tym roku jesteśmy partnerem. Piotr Galanciak opowiada o tym dlaczego tak bardzo wciągnął go triathlon.

Jak wybrać i nakładać czepek? – niby wszyscy wiemy... ale! I właśnie na to "ale" odpowiada nasz mini poradnik dot. dobierania i zakładania czepka. Poradnik przygotowała Magda Bielecka z AQUA SPEED

Zimno i Fajnie – podsumowaliśmy również pierwsze w naszym rodzinnym mieście zawody zimowego pływania, których efektem są super wspomnienia ale również poradnik Fajny Stan!

AQUA SPEED magazyn | czasopismo o pływaniu | numer 3 (5) | 2022
AQUA SPEED magazyn | czasopismo o pływaniu | numer 2 (4) | 2022
AQUA SPEED magazyn | czasopismo o pływaniu | numer 1 (3) | 2022
AQUA SPEED magazyn | czasopismo o pływaniu | numer 2 | 2021
AQUA SPEED magazyn | czasopismo o pływaniu | numer 1 | 2021
AQUA SPEED magazyn | czasopismo o pływaniu | dla wszystkich kochających wodę
AQUA SPEED magazyn | wersja anglo języczna | Wydanie specjalne | 2023
AQUA SPEED magazyn | wersja anglo języczna | Wydanie specjalne | 2023
AQUA SPEED magazyn | wersja anglo języczna | Wydanie specjalne | 2022
AQUA SPEED magazyn | wersja anglo języczna | Wydanie specjalne | 2022

Dlaczego stworzyliśmy czasopismo? Przecież mamy blog z poradami dot. pływania, aktywności fizycznej w wodzie i rekreacji na stronie firmowej... Zrobiliśmy to z pełną premedytacją.

Tworząc gazetę, chcieliśmy nadać większą rangę pływaniu i pokazać je w różnych, bardzo ważnych kontekstach, jako:

 • sport, idealną aktywność fizyczną
 • narzędzie realizacji pasji,
 • element profilaktyki zdrowotnej i higieny pracy, 

 • pretekst dla tworzenia biznesu i miejsc pracy,
 • doskonały instrument promocji regionów, miast, firm czy instytucji 

Oczywiście, czasopismo ma również charakter promocyjny – nie ukrywamy tego. Liczymy jednak, że wspólnie z czytelnikami i partnerami uda nam się stworzyć jak najbardziej obiektywną (ale bez "zadęcia") platformę wymiany myśli, idei, doświadczeń i dobrych praktyk związanych z pływaniem i aktywnością w wodzie.

Zachęcamy do współpracy redakcyjnej i promocyjnej wszystkich pasjonatów aktywności w wodzie. Napisz do naszej redakcji jeżeli:

 • Przeżyłeś/aś przygodę związaną z pływaniem, aktywnością w wodzie i chcesz o niej opowiedzieć
 • Organizujesz wydarzenie związane z wodą, aktywnością w wodzie i szukasz partnera medialnego
 • Trenujesz młodzież i chcesz zaprezentować swój team, wizję rozwoju, pomysły
 • Pływasz i chcesz zaprezentować swoje małe i duże osiągnięcia
 • Organizujesz dla swoich pracowników zajęcia nt. Zdrowia i aktywności fizycznej i potrzebujesz wsparcia merytorycznego dot. Aktywności w wodzie i pływania
 • Masz ciekawy produkt, usługę związaną z treningiem czy aktywnością w wodzie i chcesz się tym pochwalić 

Kolejne wydania AQUA SPEED magazyn:

Październik 2023 r.
Grudzień 2023 r.
Maj 2024 r.
Lipiec 2024 r.

Jak i gdzie można przeczytać magazyn?

 • Możesz pobrać magazyn w wersji PDF, aby przesłać go wersji elektronicznej.
 • Możesz podzielić się linkiem do magazynu z rodzicami, zawodnikami, trenerami, pracownikami
 • Możesz przeczytać drukowany magazyn w miejscach sprzedaży produktów marki AQUA SPEED

Zasięgi

 • Każde wydanie wersji elektronicznej czasopisma, czyta średnio 4000 osób i więcej
 • Każdy numer w wersji drukowanej trafia do kilkuset osób podczas wydarzeń sportowych i branżowych / jesteśmy eko – nie drukujemy w nadmiarze
 • Artykuły w wersji poszerzonej/rozbudowanej z linkowaniami publikowane są w sekcji Blog i trafiają do tysięcy odwiedzających witrynę AQUA SPEED

REDAKCJA:

Redaktor prowadzący: Maciej Mazerant

Tel: 606732886
pcontent.pl

Redakcja zastrzega sobie prawo do nieopublikowania przesłanego, a nie zamówionego materiału bez informowania o przyczynach.

WYDAWCA:
PPHU SPORTEX / AQUA SPEED
ul. Obywatelska 157
94-104 Łódź
aquaspeed.com.pl 
info@aquaspeed.com.pl

pixel