SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

O firmie

Łączy nas to, że kochamy wodę!

Gdy myślisz o pływaniu, to uśmiechasz się i czujesz szczęście? My również, dlatego chcemy być z Tobą, gdy bawisz się i relaksujesz w wodzie, pokonujesz kolejną długość basenu, pływasz w jeziorze, morzu, a nawet gdy morsujesz czy pływasz w lodowatym przeręblu. Wiemy, że robisz to dla przyjemności, dla zdrowia, dla siebie.

Jesteśmy wiodącym polskim producentem sprzętu do aktywności w wodzie. Dbamy o to, aby każdy mógł czerpać z kontaktu z wodą to, co jest najprzyjemniejsze, wykorzystując cały jej potencjał do budowania własnej siły, optymizmu, wiary we własne możliwości.

Zapraszamy Cię do odkrywania z nami fascynującego wodnego świata.  

Trening czy nauka pływania, aqua fitness, zabawa w wodzie, nurkowanie, start w triathlonie, zawodach open water, winter swimming czy dzikie pływanie – z nami wszystko jest możliwe!

Historia marki rozpoczyna się w 1991 roku w Łodzi. AQUA SPEED to ponad 30 lat działania nie tylko w Polsce, lecz także na europejskich i światowych rynkach. To nie przypadek, że nasz sprzęt i akcesoria są prawie w każdym polskim domu, w którym pływanie, aktywność fizyczna i zabawa poprzez sport są ważną częścią życia.

Każdego roku, z każdym sezonem rozwijamy się, aby nasze produkty pomagały realizować marzenia, rozwijać pasje, dbać o zdrowie. Charakterystyczne dwie fale z naszego logotypu, które od jakiegoś czasu możecie zobaczyć na naszych produktach, są symbolem jakości, a także dbałości o wygodę i komfort. Zależy nam na tym, aby stały się symbolem przygody, jaką w wodzie może przeżyć każdy.

W każdym polskim domu, w którym ruch i zdrowie są ważną częścią codzienności, znajdziemy akcesoria do aktywności w wodzie marki AQUA SPEED. Tak mówią statystyki. Jesteśmy najczęściej wybieraną, Polską marką pływacką. A teraz mamy również tytuł Konsumenckiego Lidera Jakości. Dziękujemy!

Siedziba firmy AQUA SPEED ul. Obywatelska 157, 94-014 Łódź
Nowy wizerunek AQUA SPEED

Woda to nasze naturalne środowisko!

Zabawa

Chwile szczęścia, beztroska, wolność... Nie musisz umieć pływać, aby poczuć to wszystko. Dzięki naszym kolorowym, energetycznym akcesoriom do zabawy w wodzie możesz na chwilę zapomnieć o codzienności, skupić się na byciu razem, na uśmiechu swojego dziecka, na tworzeniu wspomnień.

Edukacja i nauka pływania

Jedną z najważniejszych kompetencji w życiu każdego człowieka jest pływanie. Poczucie bezpieczeństwa, zdrowie, radość – to  właśnie zapewnia ta umiejętność. Tworzymy wysokiej jakości, atrakcyjny sprzęt do nauki i doskonalenia pływania, który wykorzystują instruktorzy, trenerzy pływania, szkoły, kluby pływackie oraz szkółki pływania.

Sport

Trening to najważniejsza część drogi sportowca. Niezależnie od tego, czy jesteś amatorem, czy wyczynowcem, trening to godziny, które spędzasz pływając, ćwicząc, poprawiając technikę oraz budując wytrzymałość. Nasz sprzęt i akcesoria treningowe pomagają wielu zawodnikom skoncentrować się na tym, co najważniejsze, aby efektywnie przygotowywać się do startów w zawodach.  

Jesteśmy partnerem cyklu Garmin Iron Triathlon, Challenge Gdańsk oraz kultowych zawodów spod znaku IRONMAN. Wspieramy rozwój polskiego open water również w ramach cyklu AQUA SPEED Open Water Series. Jesteśmy pierwszą marką w Polsce, która zaangażowała się w popularyzację i rozwój zimowego pływania – patronujemy wydarzeniom z cyklu Ice Cup Poland. 


Zdrowie

Zdrowy styl życia – dzięki pływaniu i rekreacji w wodzie – to bardzo ważny element naszej misji. Woda to najlepsze lekarstwo na złe samopoczucie, ból, a nawet depresję. Zdajemy sobie sprawę z tego, że możemy pomagać i… robimy to! W ramach działań i kampanii edukacyjnych wspólnie z psychologami, fizjoterapeutami promujemy budowanie dobrostanu opartego o zbawienne działanie ruchu w wodzie.

Ekologia

Staramy się funkcjonować jako przedsiębiorstwo odpowiedzialne, dostrzegające problem zmian klimatu, zanieczyszczenia środowiska. Stopniowo, systematycznie wprowadzamy do naszej codzienności biznesowej rozwiązania mające zmniejszać nasze oddziaływanie na środowisko. Zasilamy naszą firmę energią słoneczną, wybrane stroje pływackie powstają z certyfikowanego materiału ECONYL®, który w 100% pozyskiwany jest z recyklingu - między innymi ze starych sieci rybackich, wykładzin dywanowych czy przemysłowego plastiku. W ostatnich latach ograniczamy ilość opakowań albo staramy się, aby były wielokrotnego użytku. Stroje sportowe produkujemy w Polsce.

Promocja stylu życia

Fantastyczni ludzie – pływacy, sportowcy, nauczyciele, trenerzy, pasjonaci turystyki i aktywnego wypoczynku, menadżerowie obiektów sportowych – to bohaterowie historii, które pojawiają się w AQUA SPEED magazyn. Brakowało nam takich rozmów i spotkań. Kiedy powstawało nasze czasopismo, chcieliśmy stworzyć platformę wymiany idei, pomysłów czy inspiracji. To się udało. Dzięki Wam tworzymy społeczność, która może wiele zmienić.


Firma Sportex – właściciel marki AQUA SPEED – od początku działania i w całości finansowana jest polskim kapitałem. Specjalizuje się w sprzedaży hurtowej, detalicznej – w tym poprzez własny sklep internetowy, punkty stacjonarne, a także popularne platformy e-commerce. Poprzez aktywną współpracę z partnerami rozwija polską branżę pływacką i sport fashion, tworzy miejsca pracy, wspiera rozwój sportu oraz turystyki.

Naszą politykę wobec odbiorców wyróżnia natychmiastowa realizacja zamówień i reklamacji.

pixel