SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge
2023-07-14

Bezpiecznie nad wodą – AQUA SPEED magazyn vol. 8

Woda wywołuje skrajne emocje. Jednym kojarzy się z zabawą, radością i beztroską, drugim – z niebezpieczeństwem, strachem i wyzwaniem. Jak pogodzić te skrajności? Jak bezpiecznie, bez strachu korzystać z wody i cieszyć się jej urokami? Ze wszystkich naszych rozmów, jakie przeprowadziliśmy, przygotowując ten numer magazynu, wynika, że aby związać się z wodą na dłużej, trzeba czuć się w niej pewnie i swobodnie. Kluczowa jest więc nauka pływania, a później doskonalenie umiejętności i praktykowanie pod okiem doświadczonych kolegów, trenerów, ratowników, a nawet mistrzów.

Bezpiecznie nad wodą

W najnowszym numerze prezentujemy megazajawkę na sportowe ratownictwo wodne i fantastycznych ludzi, dla których jest to styl życia! Spotykamy się z piłkarką wodną, która przeciera szlaki dziewczynom w tym sporcie i pokazuje, jak umiejętności wyniesione z treningów mogą pomagać w życiu, a także otwierają drogę np. do pracy w ratownictwie wodnym.

Poznajemy chłopaków, którzy jako pierwsi z Polski uczyli się japońskiej sztuki pływania nihon eiho – dawno temu praktykowali ją samurajowie, a teraz uprawiają młodzi ludzie, którzy chcą czuć się w wodzie bezpiecznie. Ten numer magazynu to również spotkania z uczestnikami zawodów open water i triathlonu. Wszyscy oni bowiem podejmują wyzwanie przepłynięcia w wodach otwartych dystansów, które dla większości bywalców basenów są nieosiągalne.

Osobiście odwiedzamy pierwszą z cyklu trzech najważniejszych imprez triathlonowych w Polsce i przyglądamy się, jak są przygotowani zawodnicy do etapu pływackiego... bo przecież „wszystko zaczyna się w wodzie”. Przed nami kolejne spotkania podczas AQUA SPEED Open Water Series oraz innych wydarzeń open water czy triathlonowych, którym patronujemy.

Trzymamy kciuki za śmiałków podejmujących długie pływackie przeprawy – będziemy pisać o nich w kolejnym numerze. Oczywiście również odpoczywamy... w miejscówkach stworzonych z myślą o miłośnikach wody, które powstają w Polsce jak grzyby po deszczu.

AQUA SPEED magazyn numer 8 | czasopismo dla kochających wodę

Spis treści | AQUA SPEED magazyn (8/2023):

Garmin Swimming & Rescue – Twoja umiejętność pływania może uratować komuś życie? Pływanie może być czymś więcej niż zabawą i rekreacją? Zdecydowanie tak! Przykładem są ratownicy wodni, którzy pływając - ratują, a trenując - doskonalą swój fach. O zajawce na sportowe ratownictwo wodne rozmawiamy z Krzyśkiem Piotrowiczem (Spike).

Ratownictwo wodne – Bycie ratownikiem wymaga nie tylko umiejętności pływania. Mile widziane są dodatkowe uprawnienia. Rozmowa z Michał Zieliński

AQUA SPEED Open Water Series – Słynna już atmosfera tych zawodów przyciągnęła na wody otwarte pływaków i pływaczki z całej Polski.

Rozgrzewające spotkania! – Podczas spotkań z mistrzami rozgrzewamy nie tylko ciała, ale i umysły. Uśmiech, pozytywne emocje i odpowiednia dawka przemyślanego ruchu... czynią cuda! Spotkanie z Anna Dowgiert

Wszystko zaczyna się w wodzie! – Warszawa, Gdynia, Poznań – to tu dzieje się historia triathlonu spod szyldu IRONMAN Poland. AQUA SPEED jest partnerem odcinka pływackiego.

Samuraj nie utonie – czyli nihon eiho – W ramach kolejnego odcinka z cyklu „Podróże z pływaniem” prezentujemy nihon eiho wywodzące się z samurajskiej sztuki walki w wodzie suieijutsu. Rozmowa z Piotr Kieżun i Paweł Rurak (Paul Piper's)

Szkoła charakteru – Jej największym sportowym marzeniem pozostaje oficjalne reprezentowanie Polski jako zawodniczka kadry narodowej waterpolo z orzełkiem na piersi. Rozmowa z Zuzanna Wiecheć

Jak zacząć pływać open water? – Co musisz wiedzieć przed pierwszym wejściem na akwen otwarty? Porady od ROTHERSI nadal w formie

Slow swimming – Czy pływanie open water to tylko wyścigi podczas zawodów? Zdecydowanie nie! Opowiada Grzegorz Kumiszcza

Jak wybrać sprzęt do nurkowania? – Najważniejszą cechą dobrej maski do nurkowania jest jej szczelne przyleganie do twarzy... ale to nie wszystko!

Aqua jogging – Bieganie w wodzie... no to już raczej przesada. O nie... to ciekawy pomysł na trening. Patenty zdradza: warszawskibiegacz.pl

W numerze również:
Open Water Team Sopot oraz pierwszy Sopocki Maraton Pływacki 
Klub Sportowy Zahartowani Ełk oraz Great Masurian Lakes Crown
Garmin Swimming and Rescue oraz Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim

AQUA SPEED magazyn | numer 8 | Czasopismo o pływaniu
pixel