2022-11-15

Ice Cup Poland z patronatem medialnym AQUA SPEED magazyn

Nasze czasopismo objęło patronatem medialnym Ice Cup Poland 2022/23. To najważniejszy i największy w Polsce cykl wydarzeń związanych z zimowym pływaniem. Dzięki kooperacji organizatorów z całego kraju zimowe pływanie zyskuje nowy wymiar – sportu powszechnego. Będziemy promować na łamach naszego czasopisma wydarzenia wchodzące w skład pucharu, oraz rozmawiać z uczestnikami, organizatorami poszczególnych imprez. Wspólnie z Ice Cup Poland prowadzimy również akcję „promujemy zimowe pływanie”!

Przedstawiamy rozmowę z Łukaszem Tkaczem współorganizatorem Ice Cup Poland/Klub Sportowy Silesia Winter Swimming.

Zimowe pływanie w Polsce

Lodowe pływanie

Skąd pomysł/inspiracja, aby pływać w zimnej wodzie, a także promować lodowe pływanie i organizować wydarzenia związane z tym tematem?  

Łukasz Tkacz: Tę „trudną” dyscyplinę kilkanaście lat temu Leszek Naziemiec podpatrzył w Czechach. I tak to za sprawą Leszka sport trafił na Śląsk. Zaczęły się wspólne treningi na katowickim „Szlomioku” i starty w Czechach. Jednocześnie zacząłem snuć marzenia, że może kiedyś w Polsce… Na naszych pierwszych zawodach w 2004 roku na dystansie kilometra wystartowaliśmy jedynie w czwórkę (ja, Leszek Naziemiec, Marek Grzywa i Artur Kubica). Później z chłopakami założyliśmy Klub Sportowy Silesia Winter Swimming, by podjąć trud popularyzacji tej dyscypliny.

Ice Cup Poland

Ice Cup Poland to…? Kto stoi za organizacją tego projektu?  

Ice Cup Poland to wyłonienie najlepszej pływaczki, najlepszego pływaka i klubu w serii zawodów skonsolidowanych w puchar. Pomysł jego stworzenia jest ze mną od początku uprawiania tej dyscypliny, jednakże z uwagi na niewystarczającą ilość zawodów nie mogłem go skutecznie zrealizować. Nasz Klub, nie przejmując się deficytem na rynku zimowego pływania, robił swoje, starając się promować całoroczne pływanie w wodach otwartych oraz pomagać wszystkim, którzy chcieli zorganizować jakiś pływacki event. I tak przez te wszystkie lata udało nam się poznać mnóstwo osób, które deklarowały gotowość do udziału w ICP. Teraz zaczynamy trzecią edycję ICP – oczywiście puchar jest w fazie rozwojowej, ale mam nadzieję, że z pomocą cudownych ludzi z naszej „zimnopływackiej” rodziny ICP będzie stałym elementem na arenie sportów zimowych w Polsce.

Czy w Polsce jest miejsce na taką liczbę wydarzeń, zawodów związanych z pływaniem w zimnej wodzie?  

Sezon zimowy trwa od listopada do końca marca, więc mamy około 20 weekendowych terminów. Na chwilę obecną w Pucharze mamy 15 wydarzeń. Zostaje nam kilka wolnych terminów, więc zapraszam potencjalnych organizatorów zawodów na stronę www.icp.org.pl

Promujemy zimowe pływanie! Ice Cup Poland uruchamia zabawę!  

1. Przygotuj post z relacją z zawodów (może to być opis + zdjęcia, wideo)
2. Dodaj hasztagi: #IceCupPoland #AQUASPEEDmagazyn
4. Opublikuj post na swoim profilu  

W ramach każdej imprezy z cyklu ICE CUP POLAND wybierzemy jeden najciekawszy!  

UWAGA: Będziemy bardzo krytyczni, subiektywni i wybredni.  

Autor wybranego posta otrzyma sprzęt o wartości 400 PLN marki AQUA SPEED (do skompletowania na stronie www.aquaspeed.com.pl)  

W ramach tegorocznego Pucharu, mamy do przekazania kilkanaście pakietów o wartości 400 PLN każdy!

----------

Rozmawiał: Maciej Mazerant / Redaktor prowadzący AQUA SPEED magazyn

AQUA SPEED magazyn | czasopismo dla kochających wodę | numer 5 | 2022
pixel