SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge
2022-06-24

Loch Ness „MONSTER” swim – patronat AQUA SPEED magazyn

Loch Ness „MONSTER” swim pod patronatem AQUA SPEED magazyn!

Już w lipcu Piotr Biankowski jako pierwszy Polak w historii, podejmie próbę przepłynięcia wpław jeziora Loch Ness. AQUA SPEED magazyn objął patronatem medialnym to historyczne przedsięwzięcie. Zachęcamy naszych czytelników do kibicowania Piotrowi, jego ekipie w tej wspaniałej przygodzie!

Potwór z Loch Ness

W sekrecie Piotr zdradził nam, że nie może doczekać się, aby popływać razem z zamieszkującym głębiny jeziora i znanym na całym świecie potworem Nessie!

Jesteśmy przekonani, że dla Piotra zrobi wyjątek i wynurzy się – chociażby po to, aby Piotr mógł zrelacjonować to spotkanie dzieciakom będącym pod opieką Fundacji Ronalda McDonalda, której dedykowana jest ta właśnie przeprawa!

Więcej ciekawostek o potworze z Loch Ness w artykule BBC  

Potwór z Loch Ness w AQUA SPEED magazyn

Jezioro Loch Ness, kilka faktów!  

To ogromne, słodkowodne jezioro zaliczane jest przez Marathon Swimming Hall of Fame do jednego z 13 najtrudniejszych do pokonania wpław oraz jednego z 3 najbardziej „potwornych” jezior na świecie. Odległość do pokonania to ponad 37 km, a temperatura wody oscylować będzie pomiędzy 15-17 stopniami Celsjusza.  

Loch Ness to drugie, zaraz po Loch Lomond, największe oraz najgłębsze jezioro Szkocji – w najgłębszym miejscu osiąga ponad 230 m głębokości. Jest jednym z wielu połączonych ze sobą zbiorników wodnych. To wyjątkowo mętne jezioro, ze względu na dużą zawartość torfu w otaczającej go glebie.  

Niska temperatura wody, ograniczona widzialność w wodzie, odległość do przepłynięcia oraz czający się w otchłani potwór, powodują, że może to być najtrudniejsza przeprawa, jakiej podjął się dotychczas Piotr Biankowski – ekstremalny, zimowy pływak, ambasador Fundacji Ronalda McDonalda!

Trzymamy kciuki!

pixel