SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge
2022-07-22

Zabawa, edukacja, rywalizacja, czyli open water z AQUA SPEED

Jeżeli myślisz o pływaniu open water z wielkim prawdopodobieństwem pomyślisz... AQUA SPEED!

W lipcu zakończyliśmy trzeci sezon ASOWS, w ramach którego nasza marka umożliwiła pasjonatom pływania rywalizację i świetną zabawę na wodach otwartych! Nasze zawody odwiedziło w sumie kilkaset osób w różnym wieku, na różnym poziomie umiejętności pływackich i z różnymi motywacjami. Wszystkich połączyły pozytywne emocje, jakich dostarcza wspólne przeżywanie pływackiej przygody!

W tym roku spotkaliśmy się w trzech lokalizacjach Ślesinie, Sycowie i Elblągu! Cykl AQUA SPEED Open Water Series rozpoznawany jest wśród miłośników open water oraz triathlonistów z charakterystycznych dla rywalizacji triathlonowej dystansów. Najkrótszym z nich jest 950 metrów, czyli jedno okrążenie. Średnim dystansem jest 1900 metrów, najdłuższym 3800 metrów.

Nasz hit czyli wybieg z wody!

Nowością w tym sezonie była nie tylko lokalizacja zawodów w malowniczym Sycowie, ale również uwielbiany szczególnie przez kibiców a stanowiący wyzwanie dla pływaków wybieg z wody, który wprowadziliśmy we wszystkich etapach cyklu. Każde okrążenie na dystansach 1900 (dwa okrążenia) i 3800 (4 okrążenia) miało atrakcję w postaci wybiegnięcia na plażę bądź pomost przez bramę AQUA SPEED.

W tym roku zadbaliśmy o to, aby każdy zawodnik open water poczuł na własnej skórze, co robi zmęczenie i wychłodzenie z pływakiem w momencie wyjścia z wody przed kolejnym okrążeniem. Krótki bieg po piasku bądź dywanie i powrót do wody, zawsze jest wyzwaniem, szczególnie dla zmęczonych już – kilkoma setkami metrów pływania – zawodników. Dzięki temu urozmaiceniu zawodnicy zdobywają doświadczenie, które może przydać im się na przykład w triathlonie, gdzie dobiegają do strefy zmian, przed rywalizacją na rowerze. Może to zaprocentować również w zawodach typu swimrun – gdzie pływanie przeplatane jest bieganiem.

Dla kibiców wybieg z wody zawodnika to idealny moment na głośne dopingowanie, a to dodaje niesamowitego klimatu naszym zawodom!

Zbiorniki wodne w Ślesinie i Sycowie dzięki piaszczystym plażom umożliwiały zawodnikom przetestowanie startów w formule rolling start. Emocjonujące wbieganie do wody i walka o pozycję na pierwszej boi.

Z kolei w Elblągu, zawodnicy i zawodniczki mierzyli się z wyzwaniem, jakim jest skok do wody, którego technika – skok na główkę, bombę czy ratowniczy – decydowała, jak dynamicznie zawodnik "wejdzie" w wyścig.

Open water dla dzieci!

Wspaniałym i niezwykle energetycznym elementem zawodów AQUA SPEED Open Water Series jest zabawa w open water dla dzieci. Dystanse 100, 200 metrów oraz 475 metrów to fantastyczna okazja do złapania bakcyla pływania open water, ale również… triathlonu (AQUA SPEED jest partnerem etapu pływackiego wydarzeń z cyklu Garmin iron Triathlon)

Edukacja open water

Zawody w Elblągu wzbogacone zostały również o warsztaty z „Czytania wody” prowadzone przez Marcina Trudnowskiego – zawodnika, eksperta open water, szefa Grupy Wodnej.

Podczas tego unikalnego przedsięwzięcia, w którym wzięli udział uczestnicy zawodów open water, ale również triathlonu można było poznać niesamowite „patenty” na szybkie pływanie w wodach otwartych w tym rzekach, kanałach, jeziorach.

Gwiazdy pływania w wodach otwartych

W naszych zawodach wzięli udział fantastyczni pływacy i pływaczki z całej Polski. Jedną z nich była Aleksandra Bednarek – utytułowana pływaczka open water, autorka poradnika opublikowanego w AQUA SPEED magazyn pt. „Potrójna Korona jak ją zdobyć” – czyli jak przepłynąć kanał Catalina, kanał La Manche oraz Nowojorski Maraton pływacki.

Odwiedzili nas również zimowi pływacy, z którymi spotykaliśmy się w ramach cyklu Ice Cup Poland. Gościliśmy przedstawicieli klubów pływackich masters i ekip triathlonowych z całej Polski!

Aleksandra Bednarek w AQUA SPEED magazyn
Wyniki Open Water w AQUA SPEED

Open water z AQUA SPEED to przygoda dla każdego!

Co cieszy nas równie mocno a może najbardziej? To fakt, że nasze zawody wybierają również ci pływacy, którzy chcą zacząć swoją przygodę z open water! Przełamywanie barier, własnych słabości, ale w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach – to motto naszego działania. Dlatego tak dbamy – wspólnie z Labo Sport, firmą odpowiedzialną za techniczną organizację wydarzenia – aby zawodnicy czuli się zaopiekowani w wodzie, ale również poza nią. Wiemy jak duży wysiłek, czasami stres i emocje towarzyszą startom, dlatego nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników zawsze czuwają doskonali ratownicy w wodzie i na lądzie.

Tegoroczna edycja tylko potwierdziła, że zawody, które obejmujemy wsparciem i sygnujemy marką AQUA SPEED, spełniają najwyższe standardy i dlatego są wspaniałą okazją do kolekcjonowania doświadczeń, spotkania z fantastycznymi ludźmi, nauki oraz doskonalenia techniki pływania OW.

 

Do zobaczenia w sezonie open water 2023. Będzie się działo!

 

<<<< ZOBACZ WYNIKI RYWALIZACJI W RAMACH AQUA SPEED OPEN WATER SERIES

AQUA SPEED magazyn
pixel