Czy w pływaniu można się wypalić? Można! Dzieje się to nad wyraz często wśród młodych adeptów sportów pływackich. O tym, jak pielęgnować pasję do pływania oraz jak rozumieć i zaakceptować proces odejścia ze sportu wyczynowego młodego pływaka, opowiada Maciej Rakowski z MWR Sport.
Z naszego bloga
Okularki z przeźroczystymi, przyciemnionymi, kolorowymi, fotochromowymi bądź lustrzanymi soczewkami? A może z wymiennym noskiem bądź elastycznym mostkiem nosowym. Takie, w których pasek reguluje się za pomocą zwykłej klamerki lub zapięciem typu QucikFit bądź EasyFit ułatwiającym regulację? W jakim rozmiarze i kolorze? Podpowiadamy, jak dobrać okulary do pływania, aby czuć się… jak ryba w wodzie, zarówno na basenie, jak i w wodach otwartych.
Jak prawidłowo zakładać okulary do pływania? To pytanie nasuwa się każdemu, kto wybiera się popływać w basenie bądź na wodach otwartych. Pływanie na basenie w jeziorze czy morzu bez okularków to dyskomfort spowodowany szczypaniem i podrażnieniem oczu.
Teoretycznie… wizyta na basenie mogłaby się ograniczać do pływania, ale współczesne aquaparki kuszą klientów szeroką ofertą usług i rozrywek, a dodatkowe akcesoria do basenu czynią pobyt na pływalni o wiele bardziej urozmaiconym. Co mamy do wyboru?
Dobry pływak musi umieć otwierać oczy pod wodą – to oczywiste. Tak samo oczywiste jest jednak również to, że kontakt oczu z wodą, w naturalnym zbiorniku czy w basenie, nie jest dla nich obojętny. Z powodu składu chemicznego i różnego rodzaju zanieczyszczeń może to grozić, w najlepszym przypadku, podrażnieniem i chwilowym zaczerwienieniem oczu, w gorszym – nawet ich zakażeniem. Jak się przed tym chronić, korzystając z publicznych basenów?
Dobrze dobrane okulary pływackie zapewniają skuteczną ochronę oczom i znacząco zwiększają komfort pływania. Przyjrzyjmy się dostępnym obecnie na rynku modelom i zastanówmy, jakie okulary do pływania wybrać.