SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge
2022-06-08

AQUA SPEED Open Water Series i kultowy Ślesin 2022

Sezon open water rozpoczęty! 

Wspaniale rozpocząć sezon open water w kultowym Ślesinie! Pierwsze zawody z cyklu AQUA SPEED Open Water Series już za nami. Była pogoda, była gorąca atmosfera, ściganie, ale i świetna zabawa!

Do ostatniego dnia przed zawodami zastanawialiśmy się, jaka będzie pogoda. Prognozy mówiły o deszczu, burzach, słońcu i tak na zmianę. Nie dziwi więc fakt, że zawodnicy i zawodniczki decyzję o starcie podejmowali, prawie że na ostatnią chwilę. Nie łatwo było kalkulować wyniki według nazwisk na listach startowych… jedyne co pozostawało to czekać na wyniki wyścigów, do których ostatecznie stanęło blisko stu dwudziestu uczestników!

Open water z AQUA SPEED

Początek lata z open water!

Na plaży w Ślesinie, w miasteczku zawodów w sobotnie popołudnie można było zobaczyć całe rodziny przygotowujące się do startu bądź dopingujące swoich zawodników. Pojawiły się również liczne drużyny, dla których udział w zawodach był doskonałą formą integracji i zabawy a wspólny przyjazd szansą na optymalizację kosztów związanych z dojazdem na zawody.

Rolling start blisko stu dwudziestu zawodników i zawodniczek, kibice zgromadzeni wokół bramy startowej, wspaniała pogoda oraz piękne okoliczności przyrody to wszystko potwierdziło, że AQUA SPEED Open Water Series jest prawdopodobnie najprzyjemniejszą imprezą open water w Polsce.

Okularki AQUA SPEED do pływania open water
Open water w ślesinie z AQUA SPEED

Open water dla dorosłych i dla dzieci!

Tradycyjnie już i charakterystycznie dla naszego cyklu zawodnicy i zawodniczki brali udział w wyścigach na dystansach znanych z etapów pływackich w triathlonie. Najkrótszym dystansem było 950 metrów, czyli jedno okrążenie. Średnim dystansem było 1900 metrów, najdłuższym 3800 metrów.

Jak przystało na Ślesin, kolejnej tradycji stało się zadość – każde okrążenie na dystansach 1900 (dwa okrążenia) i 3800 (4 okrążenia) miało atrakcję w postaci wybiegnięcia na plażę przez bramę AQUA SPEED. Krótki bieg po piasku i powrót do wody to zawsze jest wyzwanie, szczególnie dla zmęczonych już – kilkoma tysiącami metrów pływania – zawodników. 

Wspaniałym elementem zawodów AQUA SPEED Open Water Series jest również zabawa w open water dla dzieci. Dystanse 200 metrów oraz 475 metrów to fantastyczna okazja do złapania bakcyla pływania open water, ale również… triathlonu (AQUA SPEED jest partnerem etapu pływackiego wydarzeń z cyklu Garmin iron Triathlon)

Zawody pływania dla dzieci z AQUA SPEED
Zapisy na AQUA SPEED open water series

Open water w piance i bez...

Dorośli zawodnicy na głównych dystansach, oraz dzieciaki mogli startować w piankach bądź bez nich. Tych pierwszych – czyli pływaków w piankach, było zdecydowanie więcej. Z pewnością miała na to wpływ nieprzewidywalna pogoda i temperatura wody, która podniosła się dopiero w dniu zawodów. Oczywiście na wszystkich dystansach wystartowali zawodnicy i zawodniczki bez pianek, czyli typowi pływacy open water, dla których nieco chłodniejsza woda była dodatkowym wyzwaniem.

Pływacy klasyfikowani byli w kategorii open, czyli najszybsza i najszybszy pływak i pływaczka na wszystkich dystansach. Była również bardzo ważna klasyfikacja zawodników bez pianek oraz w kategoriach wiekowych.

Wyniki zawodów AQUA SPEED Open Water Series / Ślesin

Zostań mistrzem/mistrzynią cyklu AQUA SPEED Open Water Series

Zawody w Ślesinie były również pierwszą imprezą, podczas której zawodnicy zdobywają punkty w klasyfikacji generalnej cyklu AQUA SPEED Open Water Series. Suma punktów z trzech lokalizacji Ślesin, Syców i Elbląg pozwoli wybrać mistrza i mistrzynię cyklu na każdym dystansie i poszczególnych kategoriach wiekowych.

Okulary do pływania ale nie tylko...

Tak jak w latach ubiegłych, również w tym sezonie jesteśmy z naszym sprzętem w miasteczku zawodów, podczas każdej imprezy AQUA SPEED open water series. 

Uczestnicy zawodów mają okazję przymierzać, testować i kupić nasze nowe modele okularów do pływania open water z charakterystyczną falką, ale również bojkę asekuracyjną niezbędną do pływania na wodach otwartych, buty do wody chroniące stopy przed zranieniem, gdy linia brzegowa jest nieprzyjazna oraz wiele innych akcesoriów niezbędnych w pływaniu open water!

Już 9 lipca kolejna okazja do spotkania wspaniałych ludzi, poczucia atmosfery open water, pozytywnej rywalizacji. Spotykamy się w Sycowie!

Zapisy otwarte – zapraszamy!

 

Okularki do pływania open water AQUA SPEED
AQUA SPEED magazyn – czasopismo o pływaniu
pixel