SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge
2022-11-22

Zimowi pływacy w Łodzi, czyli Zimno i Fajnie!

Pierwsze w Łodzi zawody zimowego pływania za nami. Było zdecydowanie zimno i fajnie! W biurze zawodów stawiło się stu trzydziestu zawodników i zawodniczek, którzy mieli szansę wykupić bogaty pakiet startowy, w którym znalazł się "nausz czepek", pamiątkowy medal/przywieszka, wejściówka do aqua parku oraz poradnik Fajny Stan. Chętnych do udziału w zawodach było dwa razy tyle, a sloty rozeszły się w trzy dni od uruchomienia zapisów.

AQUA SPEED sponsorem

AQUA SPEED został sponsorem głównym wydarzenia, które przyciągnęło pływaków zimowych wraz z kibicami z całej Polski. To nie pierwszy kontakt naszej marki z tą dyscypliną sportu. Już drugi sezon z rzędu jesteśmy jako AQUA SPEED magazyn patronem medialnym Pucharu Polski Ice Cup Poland. Wiemy jaką wspaniałą społeczność tworzą lodowi pływacy i jak kochają zimną wodę!

Zimno i Fajnie | AQUA SPEED
Zimno i Fajnie | AQUA SPEED

Zimowe pływanie w Łodzi

Gdy dostaliśmy zaproszenie do współtworzenia zawodów w Łodzi, naszym rodzinnym mieście, od razu podjęliśmy decyzję na TAK. Fantastyczne miejsce, jakim jest Aqua Park Fala na terenie, którego mamy zlokalizowany stacjonarny sklep, Aleksandra Bednarek z Fundacją Płyńmy Razem jako organizatorzy i Maciej Mazerant (redaktor prowadzący AQUA SPEED magazyn) promujący wydarzenie… to wszystko złożyło się w przedsięwzięcie, które musiało zakończyć się sukcesem.

Dopisali zawodnicy, dopisali kibice i wspaniała pogoda. Dzień zawodów okazał się jednym z kilku najzimniejszych w miesiącu. Świeciło słońce, rozświetlając błękit wody, w której rywalizowali pływacy. Pozytywna energia udzieliła się wszystkim. Sędziowie, spiker zawodów i obsługująca wydarzenie ekipa, czerpali energię z pozytywnych opinii uczestników. Wszyscy z uśmiechami stawali do startu, a z jeszcze większymi uśmiechami wychodzili z wody o temperaturze 6 stopni Celsjusza. Genialny pomysł gorącej strefy kibica – jedynej takiej w Polsce, przyciągnął rodziny i znajomych zawodników, którzy w komfortowych warunkach dopingowali swoich najbliższych.

Zimno i Fajnie | AQUA SPEED
Zimno i Fajnie | AQUA SPEED

Gwiazdy i debiutanci zimowego pływania

W pierwszej edycji, fajnych zawodów zimowego pływania w Łodzi, uczestniczyli doświadczeni zawodnicy i gwiazdy zimowego pływania w Polsce. Marcin Szarpak – Mistrz Świata na 1000 metrów, Krzysztof Kubiak – rekordzista Guinnessa w kategorii najdłuższy dystans w lodowatej wodzie, Marek Rother – utytułowany pływak i triathlonista, znany z pierwszych miejsc na odcinkach pływackich w cyklu Garmin Iron Triathlon (którego sponsorem jest marka AQUA SPEED) Równie licznie pojawiły się w Łodzi Panie. Izabela Babica, Agnieszka Stachowiak, Tatiana Korona to pływaczki, których nie trzeba przedstawiać w środowisku zimowych pływaków. Zawody Zimno i Fajnie były również idealną okazją do debiutów. Swój pierwszy start w zimnej wodzie zaliczyli między innymi Urszula Toczek – propagatorka metody Total Immersion oraz Adam Jerzykowski – pływak open water, promotor pływania.

Zimno i Fajnie | AQUA SPEED
Zimno i Fajnie | AQUA SPEED

Fajne nagrody od AQUA SPEED

Nagradzanie zawodników za niesamowity wysiłek, ale jednocześnie pasję do tego sportu, było dla nas wielką przyjemnością. Nasze nowe plecaki, które miały premierę jako nagroda podczas Zimno i Fajnie, ręczniki, bojki oraz pozostałe akcesoria i sprzęt pływacki, trafiły w najlepsze ręce!

Lawina postów, pozytywnych opinii nie pozostawia złudzeń. Wydarzenie odniosło sukces. Pozostaje tylko czekać na kolejną edycję zawodów.

A my spotykamy się podczas kolejnego wydarzenia z cyklu Ice Cup Poland.

AQUA SPEED magazyn | Czasopismo dla kochających wodę | numer 5 | 2022
pixel