Czy niepełnosprawność może stać się impulsem do aktywności? Czy aktywność może być terapią? Czy parapływanie można traktować jako okazję do wyjścia z domu, poznania ludzi i świetną zabawę? Dokładnie tak! Przekonaliśmy się o tym podczas Letnich Parapływackich Mistrzostw Polski Juniorów, które AQUA SPEED magazyn objął patronatem. Było mistrzowsko! Rozmawiamy z trenerką główną Kadry Narodowej w Parapływaniu – Beatą Pożarowszczyk-Kuczko.
Z naszego bloga
Odwołując się do definicji pojęcia „trening sportowy”, można powiedzieć, że to ćwiczenia wykonywane w celu uzyskania większej sprawności w uprawianej dyscyplinie sportu. Nudne pływanie „od ściany do ściany” basenu to podstawa treningu pływackiego, bez której nie ma szans na przyzwoite wyniki również na zawodach open water czy w triathlonie.
Czy mieliście okazję zmierzyć się z żywiołem, jakim jest morze? Pływanie open water na fali, prądy, oślepiające słońce – to wszystko może zburzyć misternie budowany plan, który przygotowaliście na zawody. Wielu z was zadaje sobie pytania: Czy można przygotować się do tego wyzwania w warunkach basenowych? Czy muszę być super pływakiem, żeby wystartować w triathlonie z etapem pływackim w morzu? Postanowiliśmy zapytać o to ekspertów z Challenge Gdańsk.
Wszyscy nasi podopieczni – pływacy z niepełnosprawnościami – to urodzeni sportowcy, wyczynowi sportowcy. Losy naszych zawodników są różne; każdy z nich ma inną historię. W naszej sekcji staramy się inwestować w młodzież, przez co można powiedzieć, że jest to długofalowy, perspektywiczny plan – Rozmowa z Michałem Zielińskim, trenerem Sekcji Pływackiej oraz wiceprezesem Klubu SSN START Łódź.
Jak rozpocząć oraz kontynuować przygodę z pływaniem i aktywnością w wodzie, a dodatkowo dobrze się przy tym bawić? Porad udzielają trenerzy z zaprzyjaźnionej z redakcją AQUA SPEED magazyn, szkoły pływania Feel The Water.