Czy warto zająć się zawodowo aqua fitnessem? Zdecydowanie tak! Rośnie liczba potencjalnych uczestników, ponieważ rośnie świadomość dotycząca pozytywnego wpływu tej formy aktywności fizycznej na samopoczucie. O zawodzie trenera aqua fitness rozmawiamy z Justyną Tabor i Magdaleną Staniszewską z PRO H2O Professional Aqua Fitness School
Z naszego bloga
Odkrywamy rzeki na nowo. Uczymy się ponownie korzystać z ich potencjału i rozumieć, jak z nimi współegzystować. Rozmawiamy z Piotrem Świtajem, promotorem aktywności sportowej i animatorem działań społecznych skupionych wokół rzeki Wisły.
Triathloniści i triathlonistki traktują etap pływacki po macoszemu. Brak przygotowania do tego wyzwania może powodować niepotrzebne spięcie, które odbija się negatywnie na rowerze i podczas biegania. Wszyscy wiemy, jak stres potrafi spalać, dlatego warto oswoić się z wodą. O tym, jak to zrobić, rozmawiamy z Sylwią Prendecką.
Podobno można zakochać się w pływaniu. O tym, że można zakochać się również w kanale La Manche świadczy przygoda Alicji Giedryś. Uczucie to było wystawione na próbę, zarówno przez jej ciało, jak również nieprzewidywalność kanału.
Ania Suszyńska to seniorka z Gdyni, która zaraża swoich rówieśników pasją do pływania, aktywności fizycznej i miłością do wody. Dla swoich wnucząt jest „złotą babcią”, której można pozazdrościć osiągnięć i medali w zimowym pływaniu, czyli pływaniu w wodzie o temperaturze poniżej 5 stopni.
Krzysztof Reszka, miłośnik pływania open water (również zimowego) przeprowadził swego rodzaju „kontrolę jakości” imprez pływania na wodach otwartych sygnowanych marką AQUA SPEED. Poznajcie Krzyśka i jego historię z AQUA SPEED open water.
Po raz kolejny wspieramy medialnie i mentalnie pływacki duet ekstremalny. W tym sezonie byliśmy z Olą Kabelis podczas jej przeprawy przez Kanał Catalina, a także z Piotrem Biankowskim w jego poszukiwaniach potworów w jeziorach Ameryki Północnej. Zapytaliśmy tę dwójkę, czy łatwo jest się dogadać, planując takie pływackie wyczyny...
Zanurzenie głowy pod wodę to dla pływających konieczność. Bez tej umiejętności nie ma szans na skuteczną naukę pływania, ale... pełne zanurzenie w głębiny może już być wyzwaniem, nawet dla wytrawnych pływaków. Warto spróbowac nurkowania, o czym przekonuje Marceli ze szkoły Bąbelkowy Świat!
Czy można zmienić swoje życie? Można. Czy może pomóc w tym pływanie? Na pewno. Po raz kolejny spotykamy się z żywym dowodem na to, jak inspirująca może być przygoda z tą aktywnością fizyczną. Kolejny materiał z cyklu „Pływacy w pracy” realizujemy z Markiem Bądkowskim – managerem, biznesmenem, który to poczuł.
Rekreacja, nauka pływania, trening i obcowanie z naturą. Dawny kamieniołom to teraz miejsce, w którym można odkrywać pasję do pływania i aktywności fizycznej. Można świetnie się bawić oraz trenować do długodystansowych pływackich przepraw.
Pływanie bardzo wciąga. Słyszymy to nie po raz pierwszy, ale... w rozmowie z Agnieszką Pawłowską dostaliśmy pełne uzasadnienie tej tezy. Pływanie dla zdrowia, budowania relacji, kształtowania charakteru i rozwoju. Przeczytajcie prawdziwy poradnik dla poszukujących pasji w życiu!
Takiego projektu nie zrealizował w Polsce jeszcze nikt. Pływanie wokół bojek, na dystansie 475 metrów dało niezłą radochę blisko siedemdziesięciu uczestnikom z całej Polski. To było pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie w tej formule… Jesienią kolejne. Nie możecie tego przegapić!
Treningi, zgrupowania, zawody i medale... to codzienność sportowców wyczynowych. To również „życie” mastersów, czyli dojrzałych miłośników aktywności fizycznej i rywalizacji sportowej. O tym, czy warto i jak stać się częścią tego środowiska, opowiada Marta Rother z Masters Polska.
Bardzo ważnym elementem budowania dobrostanu są marzenia. Inspirują w podejmowaniu wyzwań i dążeniu do osiągnięcia stawianych sobie celów. Aśkę, Wojtka, Grześka i Ewę połączyło marzenie dopłynięcia wpław na Gotlandię. Wspólnie tworzą wspaniały kawałek historii swojego życia.
Uśmiechnięty, ale skoncentrowany; surowy, ale z sercem na dłoni. Czy taki powinien być sprawiedliwy sędzia pływania? O pasji do egzekwowania przepisów i spotkań z miłośnikami pływania rozmawiamy z Wojtkiem Kosiedowskim znanym z sędziowania imprez pływackich w Polsce i Europie.
Bárbara Hernández – utytułowana pływaczka długodystansowa z Chile, zdobywczyni rekordów świata i rekordów Guinnessa. Długie dystanse i niskie temperatury wody to warunki, w których „Lodowa Syrena” czuje się najlepiej.
Dwie historie i dwóch pływaków, których połączyła chęć przeżycia przygody z pomaganiem w tle. Będzie można Ich spotkać podczas zawodów zimowego pływania, bo obaj lubią, jak jest zimno i fajnie. Poznajcie Pawła i Leszka, którzy każdej zimy przemierzają metry w lodowatej wodzie, a latem...
Pływasz, uczysz się pływać, morsujesz? Spróbuj zimowego pływania. Zrób pierwszy, bezpieczny krok w nową ekscytującą przygodę z lodowatą wodą. Prezentujemy najlepszy w Polsce poradnik na temat pływania z zimnej wodzie, przygotowany przez Martę Rother, trenerkę, instruktorkę, mistrzynię świata w zimowym pływaniu!
Zawody open water czy rywalizacja triathlonowa to nie jest najlepszy moment, aby testować okularki do pływania. Zawodnik musi mieć do dyspozycji sprawdzone i idealnie dopasowane akcesoria, aby... skupić się na przyjemności pływania i wygrywania! Rozmowa z Mateuszem Matusiakiem – triathlonistą, sportowcem, animatorem wydarzeń sportowych w klubie SNG Wild Ducks.