SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Blog

Oceanman – open water w Polsce w zagranicznym wydaniu

Dla wielu pływaków open water w Polsce wystartowanie w zawodach z cyklu Oceanman było marzeniem. Coraz liczniejsze edycje zawodów organizowane na całym świecie rozpalają wyobraźnię zawodników. Pierwsza impreza z serii zrealizowana w Gdańsku przyciągnęła pływaków wyczynowych i amatorów pływania na wodach otwartych, którzy chcieli mieć to wydarzenie w swoim sportowym CV. Polską odsłonę zawodów zorganizowało stowarzyszenie Worthersee Swim z przedstawicielem, którego rozmawiamy.

Czytaj więcej
Akcesoria do nauki pływania – wracamy nie tylko do szkoły!
Pływanie wyjątkowo korzystnie wpływa na ludzki organizm. Zabawa w wodzie łagodzi stres, rozładowuje napięcie, dodaje pozytywnej energii. Początek roku szkolnego, przedszkolnego to dla dzieci, ale i rodziców duża nerwówka, którą można złagodzić zajęciami na basenie. Naukę pływania najlepiej zacząć jak najwcześniej, choć umiejętność tę można przyswoić w każdym wieku... wystarczą chęci i akcesoria do nauki pływania, których obecnie jest mnóstwo do wyboru.
 
Czytaj więcej
Aleksandra Bednarek – pływackie przeprawy open water | część 3
Każdy pływak, który zamierza rozpocząć przygodę z pływaniem długodystansowym na wodach otwartych, powinien zdawać sobie sprawę z tego, że znajomość podstaw matematyki i fizyki bardzo ułatwia wybór terminu przeprawy... dlaczego? Odpowiedź w kolejnym i już ostatnim poradniku przygotowanym przez Aleksandrę Bednarek dotyczącym długodystansowych przepraw open water.
Czytaj więcej
Trening triathlonisty czyli TRI zajawka
Pierwszy start w triathlonie będzie motywacją do nauki pływania, biegania oraz jazdy na rowerze... tak! Tego trzeba się nauczyć! Jak rozpocząć i wytrwać w treningu triathlonu radzi Michał Bednarski – triathlonista oraz trener w Bednarski TRIteam.
Czytaj więcej
Jak wybrać okulary do pływania i wygrywania!
Zawody open water czy rywalizacja triathlonowa to nie jest najlepszy moment, aby testować okularki do pływania. Zawodnik musi mieć do dyspozycji sprawdzone i idealnie dopasowane akcesoria, aby... skupić się na przyjemności pływania i wygrywania! Rozmowa z Mateuszem Matusiakiem – triathlonistą, sportowcem, animatorem wydarzeń sportowych w klubie SNG Wild Ducks.
Czytaj więcej
Open Water Challenge – cykl wydarzeń open water
Open water ma się coraz lepiej. Jak grzyby po deszczu pojawiają się wydarzenia, dzięki którym pasjonaci takiej formy aktywności mogą rywalizować, bawić się i zwiedzać Polskę! Rozpoczynamy przegląd najważniejszych i najciekawszych wydarzeń open water w Polsce... od wizyty w województwie zachodniopomorskim, gdzie organizowany jest Open Water Challenge Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego.
Czytaj więcej
pixel