SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Blog

Mozolny trening pływacki... a później radość z pomagania!
Rozpoczynając trening pływacki czy przygodę z innym sportem, większość zawodników nie myśli o tym, że poświęcenie i wylane litry potu, są czymś więcej niż budowaniem własnej kariery czy realizacją pasji. W pewnym momencie życie pokazuje, że wypracowany w sporcie kapitał, jakim jest sukces, zaufanie, popularność można, a nawet należy wykorzystać... pomagając! Rozmawiamy z Piotrem Biankowskim – zimowym pływakiem, ambasadorem Fundacji Ronalda McDonalda.
Czytaj więcej
Pływanie a korzyści zdrowotne czyli AQUA SPEED na zdrowie!
Jakie korzyści zdrowotne wiążą się z pływaniem i aktywnością w wodzie? Na to pytanie odpowiada kampania społeczna "AQUA SPEED na zdrowie". Nasi eksperci, zaproszeni goście doradzają, w jaki sposób wykorzystać pływalnię jako miejsce regeneracji psychicznej i fizycznej po chorobie, w przewlekłym stresie oraz jako narzędzie profilaktyki zdrowotnej.
Czytaj więcej
Nauka pływania... dla zdrowia i pomagania? Misja Pływanie!
Dlaczego warto nauczyć się pływać? Czy pływanie może być czymś więcej niż tylko aktywnością fizyczną bądź miło spędzonym czasem? Zdecydowanie tak! Przedstawiamy Łukasza Malaczewskiego – znanego w świecie triathlonu fizjoterapeutę, pływaka, sportowca prowadzącego Fundację FizjoTriterapia.
Czytaj więcej
Jak nauczyć dziecko pływać?
Basen dla niemowląt to dobry początek! Pływanie i aktywność w wodzie przynoszą najwięcej korzyści młodemu organizmowi. Wzmacnia ścięgna i mięśnie, pozwalając na zachowanie prawidłowej postawy na etapie dynamicznego rozwoju malucha. Zapewnia trening całego ciała bez przeciążania kręgosłupa i stawów. Podpowiadamy, jak nauczyć dziecko pływać, jak się do tego przygotować i jaki sprzęt i zabawki do pływania okazują się przydatne.
Czytaj więcej
Jak dobrać okulary do pływania – praktyczny poradnik
Okularki z przeźroczystymi, przyciemnionymi, kolorowymi, fotochromowymi bądź lustrzanymi soczewkami? A może z wymiennym noskiem bądź elastycznym mostkiem nosowym. Takie, w których pasek reguluje się za pomocą zwykłej klamerki lub zapięciem typu QucikFit bądź EasyFit ułatwiającym regulację? W jakim rozmiarze i kolorze? Podpowiadamy, jak dobrać okulary do pływania, aby czuć się… jak ryba w wodzie, zarówno na basenie, jak i w wodach otwartych.
Czytaj więcej
pixel