SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

AQUA SPEED Open Water Series - Ślesin 2020

2020-08-19
AQUA SPEED Open Water Series - Ślesin 2020

AQUA SPEED Open Water Series, czyli nowe wyzwania od AQUA SPEED

Sezon na open water (pływanie w wodach otwartych) trwa – pomimo zawirowań roku 2020... Zarówno amatorzy pływania, jak i zawodnicy (również ci basenowi) zaspokajają głód rywalizacji, odwiedzając organizowane sporadycznie imprezy sportowe, aby poczuć dreszcz emocji, smak zwycięstwa, a czasem też gorycz porażki, tak potrzebną w doskonaleniu umiejętności. AQUA SPEED Open Water Series to zawody, które w idealnym momencie pojawiły się w kalendarzu imprez sportowych, dając nadzieję na normalność oraz podtrzymanie pasji do pływania u wielu miłośników tego sposobu aktywnego spędzania czasu.

Cykl zawodów open water

Pomysł na stworzenie cyklu zawodów open water to strzał w dziesiątkę. Rosnąca liczba osób, które nie boją się pływać w wodach otwartych, dowodzi, że ta dyscyplina sportu ma przed sobą świetlaną przyszłość. Dużą rolę w popularyzacji ścigania na akwenach otwartych odegrał z pewnością modny cały czas triathlon. AQUA SPEED to marka od lat zaangażowana we wspieranie zawodów TRI, a dokładniej części pływackiej tego typu wydarzeń. Wszyscy triathloniści kojarzą cykl Garmin Iron Triathlon i czepki pływackie z logo marki.

Współpraca AQUA SPEED z organizatorami triathlonu zaowocowała pomysłem stworzenia zawodów open water, które będą poprzedzać ściganie w TRI. Ten sam akwen, te same warunki, prawie ta sama trasa. Dla triathlonistów to dobre przetarcie przed rywalizacją następnego dnia, a dla zawodników open water to super przygotowane wydarzenie z elektronicznym pomiarem czasu i fantastyczną oprawą.

Podsumowanie rywalizacji

AQUA SPEED Open Water Series w Ślesinie okazało się świetną zabawą, która przyciągnęła do tego turystycznego miasteczka nie tylko starszych, lecz także i tych najmłodszych zawodników. Wyścigi na dystansach 200 i 475 metrów, czyli AQUA SPEED Kids, dostarczyły niesamowitych emocji dzieciom, ich rodzicom oraz trenerom. Profesjonalne zabezpieczenie zawodów przez ratowników dawało komfort psychiczny zarówno startującym, jak i zatroskanym o swoich małych mistrzów kibicom.

Właściwe wyścigi na 950, 1900 oraz 3800 metrów, czyli na dystansach znanych z triathlonu, podzielone zostały na klasyfikacje w piankach i bez pianek. Pierwsza jest charakterystyczna dla typowego open water, natomiast druga kategoria była przeznaczona głównie dla osób ścigających się w triathlonie. Walka o zwycięstwo dostarczyła wielu emocji. Najkrótszy dystans wygrali płynący w piance Mikołaj Jednaszewski oraz Dominika Sasin. Z kolei najszybszym bez pianki na tym dystansie był Antek Mazerant – najmłodszy uczestnik zawodów. Na dystansie 950 metrów próbował swoich sił również debiutujący w roli zawodnika open water Filip Wypych – olimpijczyk z Rio, utytułowany sprinter specjalizujący się w stylu dowolnym.

Dystans 1900 metrów, składający się z dwóch 950-metrowych pętli połączonych krótkim wybiegiem, wygrali Wiktoria Raczyńska oraz Tomasz Kowalski. Najbardziej wymagający dystans 3800 metrów, czyli czterech pętli na jeziorze w Ślesinie, wygrali płynący w piankach Bartłomiej Lassek, znany do tej pory ze sprinterskich dystansów stylem motylkowym na basenie, oraz Agata Litwin – była pływaczka, doświadczona i utytułowana triathlonistka a obecnie trenerka w tej dyscyplinie sportu.

Ceremonia rozdania nagród w Ślesinie przeciągnęła się do późnego wieczora. W pozytywnej atmosferze rozdano dyplomy dla zwycięzców w kategoriach wiekowych, nagrody dla zwycięzców w kategoriach open w piankach i bez pianek. Uśmiechy nie zgasły nawet pomimo kilku niewielkich wpadek związanych z podawaniem rezultatów. Nie popsuło to nikomu nastroju, i było dobrym prognostykiem przed ściganiem następnego dnia w ramach Garmin Iron Triathlon.

Garmin Iron Triathlon - drugi dzień zawodów

Do udziału w najbardziej wymagającym wyścigu cyklu zawodów Garmina, czyli 1/2 Iron Man, ekipa AQUA SPEED wystawiła swoją reprezentację. Dystans 1900 metrów pływania, 90 km na rowerze oraz 21,1 km biegu w sztafecie pokonało trzech śmiałków: Maciej Mazerant (pływanie), Michał Zakrzewski (rower) i Maciej Mazerant (bieg). Drugie miejsce na podium, wywalczone w upalnym i słonecznym Ślesinie to wynik, który może satysfakcjonować, jak również poszczególne czasy każdego z zawodników drużyny.

Upalny dzień i słońce to, jak mówią zawodnicy, znak rozpoznawczy imprezy organizowanej w Ślesinie. Trzeba się wykazać bardzo dobrym przygotowaniem kondycyjnym, aby z powodzeniem ukończyć dystans w zdrowiu i cieszyć się na mecie z udziału w wydarzeniu. Pozytywna energia miejsca, a także świetna organizacja spowodowały, że nawet w trudnych warunkach obostrzeń sanitarnych zawody przebiegały bez zakłóceń.

Kibice mogli swobodnie dopingować swoich zawodników. Wszyscy „potrzebujący” mogli skorzystać z Małego Expo, gdzie obok stoisk z suplementami, odżywkami czy sprzętem sportowym do triathlonu dostępne było również stoisko AQUA SPEED z akcesoriami pływackimi. Każdy mógł przetestować i zakupić okularki, stroje do pływania czy plażowania, a także sprzęt do treningu i nauki pływania.

AQUA SPEED Open Water Series - Nieporęt

Kolejna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności pływackich i ścigania w triathlonie już 28 sierpnia w Nieporęcie. To tam odbędzie się drugi z wyścigów AQUA SPEED Open Water Series oraz Garmin Iron Triathlon. Po zawodach w Ślesinie spodziewamy się szybkiego pływania oraz świetnej zabawy w doborowym towarzystwie.

 
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020

Polecane

pixel