SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

AQUA SPEED magazyn – 9 numer już w sieci!

2023-10-06
AQUA SPEED magazyn – 9 numer już w sieci!

Pływanie pomaga? To pytanie zadaliśmy sobie w redakcji, zainspirowani imponującą ilością projektów charytatywnych, których inicjatorami byli pływacy. Mijający sezon open water był pod tym względem rekordowy. Musi być coś w pływaniu i samych pływakach, co generuje takie pokłady dobra. Pozytywna energia, jaka powstaje w wyniku pływania i obcowania z wodą? Endorfiny, które muszą znaleźć ujście? Woda, która inspiruje do czynienia dobra? A może pływakami są tak po prostu... fajni ludzie?

Z drugiej strony wiemy, że woda przyciąga, a pływanie pomaga – również samym pływakom. Dobre samopoczucie, zdrowie, relacje z innymi – to wszystko efekty treningów na basenie, udziału w zawodach sportowych, pływania przygodowego open water, a nawet podróży z wodą w tle. Popularność pływania rośnie. Podczas ostatnich wakacji frekwencja w zawodach AQUA SPEED Open Water Series wzrosła o blisko 100%.

W prawie każdy weekend od czerwca do września czytaliśmy doniesienia o śmiałkach, którzy podejmowali wyzwanie przeprawienia się wpław z Gdyni na Hel. Ludzie pływali w polskich jeziorach, rzekach i morzu. Coraz częściej wyjeżdżali, aby obcować z wodą i brać udział w wydarzeniach pływackich w różnych zakątkach świata.

Nie dziwi więc fakt, że baseny po wakacjach przeżywają oblężenie, dzieci i dorośli chcą uczyć się pływać, doskonalić pływanie, chcą być zdrowi i uśmiechnięci, chcą przygotować się do przeżycia własnej przygody. Oczywiście nie każdy adept pływania i miłośnik aktywności fizycznej podejmie się przepłynięcia Bałtyku wpław, objechania go na rowerze dookoła, zdobycia Potrójnej Korony Oceanów bądź dokonania innego ekstremalnego wyczynu sportowego, aby zrealizować marzenia i zwrócić uwagę na potrzebujących.

Każdy z nas może jednak pomagać w swoich lokalnych społecznościach, angażować się w charytatywne – pływackie projekty, wspierać potrzebujących swoją aktywnością i wrażliwością. Pływacy, miłośnicy natury i aktywności to jedna wielka rodzina, która w obliczu potrzeby potrafi robić rzeczy wielkie i mobilizować innych do działania.

Pływamy – działamy!

AQUA SPEED magazyn | Czasopismo o pływaniu
AQUA SPEED magazyn | Czasopismo o pływaniu

Spis treści | AQUA SPEED magazyn (9/2023):

Inspirujący Bałtyk – Ekstremalne przeprawy open water są – obok realizacji pływackich marzeń – idealną okazją do zwrócenia uwagi na potrzeby osób i organizacji, którym niezbędne jest wsparcie.

Rozmawiamy z Bartkiem Kubkowskim, Dawidem Frankowskim, Leszkiem Zawadzkim i Pawłem Sosną, którzy pływali w Bałtyku, aby spełniać swoje marzenia i marzenia innych. 

Wisienka na torcie – Piotr Biankowski i Aleksandra Kabelis, zainspirowani Bałtykiem, realizują swoje pływackie pasje, ale nie tylko...

Jak spełnić pływackie marzenie? – Poznaj 10 wskazówek dla pływaków, którzy potrafią przepłynąć swobodnie 3 km w ciągu 1 godziny bez odczuwania zmęczenia!

Pływacki biznes – Czy i jak zamienić pasję do pływania w biznes? Rozmawiamy z Sonią Bochyńską-Knapik, twórczynią Academy of Hasten szkoły pływania oraz kanału na YouTube Pływacki Biznes.

Idealna pogoda na challenge – Start w triathlonie to megawyzwanie dla każdego. O przygotowaniach do Challenge Gdańsk rozmawiamy z Karoliną Filipkowską – prezenterką telewizyjną, byłą koszykarką i pasjonatką aktywności fizycznej.

Hokej podwodny – „Ale jak wy tak w tych łyżwach? W basenie?!” Zbliża się zima, dlatego postanowiliśmy zainteresować Was hokejem... Ha, ale nie takim zwykłym hokejem, a tym podwodnym. Zaskoczeni?

Sponsoring sportowy – W Wasze ręce oddajemy trzeci, ostatni już odcinek poradnika dot. współpracy ze sponsorami przygotowany przez Alicję Tchórz.

A może Aqua Fitness? Ćwiczenia w wodzie to nie tylko zdrowy ruch, ale pozytywne emocje. Aqua fitness przyciąga starszych i młodszych. Nie potrzeba tu superumiejętności pływackich.

Liberty Baltic Tour 2023 – Czterdziestolatek nie musi usiąść na kanapie – może usiąść na rowerowym siodełku i objechać Bałtyk dookoła! Wszędzie tam, gdzie szalone projekty z wodą w tle, staramy się być z magazynem AQUA SPEED. Byliśmy i tu!

AQUA SPEED magazyn | czasopismo o pływaniu
pixel