SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Aktywny wypoczynek? Chochołowskie Termy!

2022-07-26
Aktywny wypoczynek? Chochołowskie Termy!

Czas wolny i aktywny wypoczynek!

Aktywny wypoczynek dla każdego, czyli Chochołowskie Termy w wakacje, ale nie tylko... Najważniejszy jest wolny czas, odpowiednie nastawienie i dobry humor. Może jeszcze warto pamiętać, aby spakować swój strój kąpielowy, ręcznik i klapki. Rozmowa z Katarzyną Bajer, kierownikiem działu marketingu Chochołowskie Termy.

 

 

Miejsca takie jak Chochołowskie Termy zaspokajają bardzo ważną potrzebę człowieka – potrzebę ruchu i efektywnego wypoczynku. Z jakich form aktywności można skorzystać w obiekcie?

Obserwujemy już od dłuższego czasu, że społeczeństwo zainteresowane jest właśnie taką formą, czyli aktywnym wypoczynkiem. W ten sposób można zadbać o zdrowie swoje i całej rodziny. Dlatego tworząc naszą ofertę, uczyniliśmy wszystko, aby była ona uniwersalna i odpowiednia nawet dla bardzo wymagających klientów. Baseny zewnętrzne, rekreacyjne posiadają boisko do siatkówki i koszykówki.

Strefa basenowa to również nowoczesne baseny pływackie, gdzie można aktywnie spędzić wolny czas. Chochołowskie Termy zapraszają także na dwa boiska do siatkówki plażowej oraz osobne, unikalne Centrum Sportu, gdzie znajduje się siłownia oraz sala fitness.

Mamy zatem możliwość różnego rodzaju aktywności fizycznej i każdy znajdzie dla siebie interesującą ofertę, dostosowaną do własnych potrzeb i kondycji.


Chochołowskie Termy w AQUA SPEED magazyn

Czy osoby, które nie potrafią pływać, znajdą atrakcje dla siebie?

Każdy – bez względu na to, jakie ma umiejętności pływackie – może czuć się u nas komfortowo i bezpiecznie. Głębokość rekreacyjnych niecek basenowych wynosi maksymalnie 130 cm. Dodatkowo, aby uatrakcyjnić tę część Chochołowskich Term, wszystkie niecki basenowe posiadają różnorodne stanowiska do masażu oraz gejzery, rwącą rzekę i tzw. sztuczną falę. Nadal jest to tylko niewielki wycinek naszej oferty.

Nasz kompleks to również Chochołowskie Saunarium czy Chochołowskie SPA. Dla osób, które spędzają u nas miło czas i zgłodnieją, przygotowaliśmy ofertę kulinarną – różnorodne posiłki oferuje Restauracja Chochołowska.

Inną atrakcją jest piaszczysta plaża, gdzie można do woli zażywać kąpieli słonecznych czy przyjemnie spędzić czas z dziećmi. Osoby szukające zdrowotnych walorów wypoczynku będą natomiast zadowolone z oferty Chochołowskiej Normobarii – tlenoterapii.

Czy osoby, które pływają lub trenują pływanie amatorsko, będą miały warunki do zrealizowania treningu i regeneracji?

Oczywiście! Chochołowskie Termy to nie tylko strefy wodnego wypoczynku i relaksu, ale i uprawiania sportu w basenach pływackich. Basen sportowy został zaprojektowany z myślą o amatorach sportów wodnych, jak i profesjonalnych sportowcach. Wyposażyliśmy go w 4 tory. Przeznaczony jest dla wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Tutaj wymiary basenu to 25 m na 10 m, a głębokość basenu waha się od 1,4 m do 1,8 m.

Warunki są odpowiednie do profesjonalnego treningu – nawet dla najbardziej wymagających pływaków, w tym przygotowujących się do zawodów różnej rangi.

Po intensywnym treningu można z kolei zdecydować się na regenerację w wodzie termalnej, pełnej składników mineralnych takich jak siarka, magnez, wapń czy sód. Trzeba dodać, że Chochołowskie Termy to również strefa lecznicza z wodami siarczkowymi oraz basen solankowo jodowany. Punkty te korzystnie wpływają na skórę, układ krwionośny oraz stawy.

Jeśli szukamy bardziej zaawansowanej formy regeneracji, to warto wybrać ofertę „Chochołowskie SPA – regeneracja dla zmęczonego organizmu”. Nasza wykwalifikowana kadra fizjoterapeutów profesjonalnie zadba o zdrowie każdej osoby.

Chochołowskie Termy w AQUA SPEED magazyn
Chochołowskie Termy w AQUA SPEED magazyn

Rekreacja to również relaks i odpoczynek. Czy każdy ma szansę odpocząć i zrelaksować się w Termach?

Rodzinna oferta Chochołowskich Term pozwala na relaks i odprężenie osób w każdym wieku i z różnymi upodobaniami. Warto przypomnieć, że strefa basenowa to wewnętrzne i zewnętrzne baseny, strefa lecznicza, zjeżdżalnie pontonowe i zjeżdżalnia z zapadnią. Dla najmłodszych mamy z kolei wewnętrzny i zewnętrzny plac zabaw, dmuchany plac zabaw, grotę solną, saunę dla początkujących, łaźnię parową dla dzieci i piaszczystą oraz bajkową plażę.

Idąc dalej, nasze Saunarium to łaźnie parowe, sauny suche, na podczerwień, grota i izba solna, sauna widokowa, w której odbywają się seanse naparzania, a także przepiękny taras widokowy. Tutaj nie sposób nie wspomnieć ponownie o naszej wyjątkowej ofercie – Chochołowskiej Normobarii. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie jak najlepszych parametrów powietrza, wspomagających zdrowie i długowieczność.

Chochołowskie SPA to również bogata oferta zabiegów relaksacyjnych, leczniczych i fizjoterapeutycznych.

Jak należy się przygotować do wizyty w tego typu obiekcie, aby wykorzystać cały potencjał atrakcji?

Przede wszystkim trzeba mieć wolny czas, odpowiednie nastawienie i dobry humor. Może jeszcze warto pamiętać, aby spakować swój strój kąpielowy, ręcznik i klapki.

Oczywiście zawsze może się zdarzyć, że ktoś o czymś zapomni, ale w Chochołowskich Termach jesteśmy na to przygotowani. Na miejscu, w naprawdę znakomicie zaopatrzonych sklepach, możemy kupić wszystko, co jest przydatne i potrzebne podczas relaksu oraz aktywnego wypoczynku. Mamy bogaty asortyment zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Jaki należy zabrać ze sobą sprzęt, strój, akcesoria?

Aby w pełni skorzystać z naszej oferty i poczuć prawdziwą radość, przydadzą się również akcesoria do pływania, np. okulary czy maska do nurkowania, koła do pływania, płetwy zwykłe czy tzw. treningowe.

Chochołowskie Termy w AQUA SPEED magazyn
Chochołowskie Termy w AQUA SPEED magazyn

Czy rodzice z małymi dziećmi znajdą w Termach udogodnienia? 

Podstawowa, obowiązująca u nas zasada: dzieci do 3. roku życia korzystają z Chochołowskich Term całkowicie bezpłatnie. W naszych kasach biletowych bezpłatnie można wypożyczyć wózek-spacerówkę, który rozkłada się praktycznie na płasko. Dla rodziców z dziećmi ważna informacja – w szatniach znajduje się tzw. „szatnia rodzinna” z przewijakami w każdej kabinie, a w barze bistro dostępne są krzesełka dla dzieci. Na placu zabaw „Akwarium” mieści się kabina z przewijakiem i fotelem do karmienia.

Czy jesteście przygotowani na wizyty gości z niepełnosprawnościami?

Jeśli chodzi o osoby z niepełnosprawnościami lub mające problem z poruszaniem się, to w obiekcie dostępne są windy, ułatwiające przemieszczanie się między piętrami. Na terenie obiektu znajdują się podjazdy dla wózków. W kasach biletowych można natomiast bezpłatnie wypożyczyć wózek, a swój zostawić w wózkowni. Nasi ratownicy wyposażeni są w sprzęt umożliwiający osobom z niepełnosprawnościami korzystanie z basenu. Na koniec dodam, że zarówno dla osób z niepełnosprawnościami, jak i ich rodzin przygotowaliśmy dedykowane oferty, znajdujące się na stałe w naszym cenniku.

W jaki sposób dbacie o czystość i higienę obiektu?

Nad czystością obiektu oraz utrzymaniem odpowiedniej jakości wody w basenach nieustannie czuwają serwis sprzątający i służby techniczne. Poprawne działanie technologii basenowej zapewnia automatyczne korygowanie parametrów wody, w zależności od obciążenia obiektu. W celach dezynfekcyjnych stosowane jest ozonowanie wody, chlorowanie oraz dezynfekcja lampami UV.

System zamkniętego obiegu z czynnym przelewem pozwala na bieżące kontrolowanie i korygowanie parametrów. Pracownicy działu technicznego na bieżąco czuwają nad sprawnością urządzeń oraz codziennie wykonują dodatkowe badania, pozwalające wykryć ewentualne nieprawidłowości. Woda w nieckach basenowych badana jest co 2 tygodnie przez akredytowane laboratorium. Serwis sprzątający działa nieprzerwanie przez całą dobę, dbając o każdy szczegół.

Czy warto przyjechać do Państwa na dłużej, czy raczej wystarczy planować jednodniową przygodę?

W Chochołowskich Termach mamy aż 6 stref. Każdy znajdzie tu coś dla siebie! Jesteśmy idealnym miejscem zarówno na jednodniowy spontaniczny wypad rekreacyjny, jak i na codzienne wizyty podczas wakacji w Tatrach.

Uniwersalna oferta naszego obiektu powoduje, że tutaj nigdy się nie będziemy nudzić i zawsze znajdziemy sposób na ciekawe, aktywne spędzenie czasu. Dotyczy to osób wyczynowo trenujących sport oraz lubiących się zrelaksować, również w familijnym gronie. Jestem przekonana, że wizyta u nas to gwarancja doskonale spędzonego czasu.

Czego powinien się spodziewać na miejscu klient? Co świadczy o jakości obiektu?

Chcę podkreślić, że dokładamy wszelkich starań, aby nasi goście opuszczali Chochołowskie Termy z uśmiechem na twarzy i masą dobrych wspomnień. Zależy nam na tym, żeby stworzyć przyjazne, atrakcyjne i bezpieczne warunki dla osób w każdym wieku. Wiemy również, jak ważne dla rodziców są miejsca, w których mogą celebrować chwile spędzane ze swoimi pociechami. Nietypowa jak na centrum basenowe architektura, wykorzystująca góralskie elementy w połączeniu z nowoczesnością, daje poczucie komfortu. Usytuowanie obiektu w kameralnej, góralskiej przestrzeni z widokiem na Tatry dodaje jeszcze urokliwości wypoczynkowi.

Ile osób należy się spodziewać w obiekcie? Czy jest kameralny?  

W sezonie niskim Chochołowskie Termy przyjmują zdecydowanie mniejszą liczbę gości niż w sezonie wysokim. Do wysokiego sezonu zaliczamy wakacje, ferie zimowe i długie weekendy – wtedy ruch turystyczny na Podhalu jest wzmożony.

Jeżeli zależy Państwu na kameralnym wypoczynku, to zapraszamy do odwiedzania nas poza sezonem. W okresie wakacyjnym organizujemy Pool Party, wakacyjną aqua zumbę czy spotkania z czołowymi polskimi tiktokerami. To dodatkowe atrakcje, bardzo cenione przez naszych gości. 

Chochołowskie Termy w AQUA SPEED magazyn

Rozmawiał: Maciej Mazerant / Redaktor prowadzący AQUA SPEED magazyn

Foto: dzięki uprzejmości Chochołowskie Termy

Materiał został opublikowany w czwartym numerze AQUA SPEED magazyn.

pixel