SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Ferie zimowe w wodzie nie muszą być brrr…

2021-12-30
Ferie zimowe w wodzie nie muszą być brrr…

Zimowe ferie z reguły kojarzą się ze śniegiem i mrozem, jazdą na nartach, snowboardzie czy sankach. A gdyby tak kojarzyły się z pływaniem, zabawą w wodzie i relaksem, jaki ona zapewnia?

Jest to możliwe dzięki rosnącej liczbie  obiektów, które w swojej ofercie mają  atrakcje wodne. Hotelowe baseny, aqua parki, pływalnie miejskie kuszą coraz skuteczniej amatorów aktywnego wypoczynku, właśnie zimą.

Alternatywne ferie zimowe – to jest to! Wybierając obiekt, w którym chcemy spędzić czas podczas zimowych ferii, warto zainteresować się tym, czy posiada on  w swojej ofercie basen i atrakcje wodne, dopasowane do naszych oczekiwań oraz potrzeb.

Odpoczynek w wodzie

Jeżeli zależy nam na odpoczynku w wodzie, powinniśmy zapytać o basenową infrastrukturę, np. hydromasaże, bicze wodne, urządzenia do floatingu oraz saunaria, łaźnie itp. Jeżeli chcemy trenować podczas ferii, basen musi mieć odpowiednią wielkość, aby swobodnie w nim pływać – realizować zadania zapisane w planie treningowym. Najlepiej, jeśli basen ma 25 metrów długości i przynajmniej jeden tor przygotowany na tego typu potrzeby.

Wypoczynek zapewni nam również zestaw atrakcji wodnych przygotowanych dla  naszych pociech. Zjeżdżalnie, dmuchańce oraz inne urządzenia mogą zająć najmłodszych na długie godziny, dając nam czas na tak potrzebny relaks.

Korzystając z wyjazdu do obiektu wyposażonego w pływalnie i atrakcje wodne, warto upewnić się, że istnieje specjalna oferta opieki nad dziećmi oraz animacja zabaw w wodzie. Bardzo ważne jest, aby dzieci były zaopiekowane podczas zabawy, ale również, aby ich aktywność ukierunkowana została na dokształcanie umiejętności obcowania z wodą oraz pływanie.

Przygotowanie

Do wyjazdu na ferie „z wodą” warto przygotować się wcześniej, kompletując niezbędny sprzęt i akcesoria. Kostiumy kąpielowe, klapki na basen, chłonne ręczniki basenowe, okularki do pływania czy czepek – niezbędny w niektórych obiektach – to podstawa.

Można również pomyśleć takim sprzęcie jak maska do nurkowania, płetwy, deski do nauki pływania… Dla najmłodszych można zabrać akcesoria nadmuchiwane, które uatrakcyjnią zabawę. Dobry obiekt oferujący atrakcje wodne jest z pewnością wyposażony w akcesoria do nauki pływania takie jak makarony, deski, pasy wypornościowe itd. Nie zaszkodzi jednak zapytać o to przed rezerwacją miejsca, jeżeli mamy w planach naukę pływania – swoją bądź dziecka.

Co się stanie, gdy nie zabierzemy odpowiedniego sprzętu ze sobą? Można zapytać o ofertę basenowego sklepiku, który powinien mieć podstawowe akcesoria na basen. Rozwiązaniem jest również zamówienie sprzętu w sklepie internetowym z dostawą do pokoju hotelowego bądź najbliższego paczkomatu.

Miłego wypoczynku!

pixel