SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kanał La Manche już nie taki straszny!

2021-10-21
Kanał La Manche już nie taki straszny!

Mamy to! Potrójną Koronę w pływaniu na wodach otwartych (Triple Crown of Open Water Swimming) zdobyła Ola Bednarek – pochodząca z Łodzi pływaczka, specjalizująca się w pływaniu na wodach otwartych oraz pływaniu zimowym. Jako pierwsza Polka wypływała Potrójną Koronę, pokonując Kanał Catalina, 20 Bridges Swim – maraton dookoła Manhattanu w Nowym Jorku oraz sławny i owiany legendami Kanał La Manche.

Ola to zwyciężczyni plebiscytu World Open Water Association w kategorii Kobieta Roku oraz mulitimedalistka Mistrzostw Świata w pływaniu Winter Swimming, czyli wodzie o temperaturze poniżej 5 stopni Celsjusza. Uczy pływania młodszych i starszych w zaprzyjaźnionej z nami szkole pływania Feel The Water.

W tym roku mieliśmy okazję podziwiać hart ducha i waleczność jeszcze kilkunastu pływaków ze świata, którzy podjęli wyzwanie i przepłynęli Kanał La Manche.

Jednym z nich był Piotr Biankowski, organizator zawodów zimowego pływania GWSC, jeden z najpopularniejszych pływaków winter swimming w Polsce. Po 15 godzinach walki z żywiołem i przepłynięciu 60 kilometrów, zrobił to... jako jedenasty Polak w historii. Piotr przepłynął Kanał dla Fundacji Ronalda McDonalda, by pokazać Domy Ronalda McDonalda i zaprosić wszystkich do pomagania!

W 2021 roku miało miejsce jeszcze jedno wielkie wydarzenie w historii przepływów długodystansowych open water. Chloe McCardel - Marathon Swimmer  po raz 44. przepłynęła kanał La Manche, stając się pod tym względem rekordzistką. Chloë posiada wiele rekordów świata w pływaniu długodystansowym, w tym rekord związany z najdłuższym pływaniem oceanicznym, bez asysty ustanowiony na Bahamach w 2014 roku (124,4 km).

Zachęcamy do śledzenia naszego czasopisma. W kolejnych numerach Ola Bednarek podzieli się z czytelnikami swoimi „patentami” na pływanie ekstremalnie długich dystansów. Napiszemy również o tym, jak zorganizować formalnie przeprawę, kogo musimy mieć w zespole, co jeść, pić i jak żyć z taką pasją.

Zapraszamy do lektury bloga, którego prowadzi Ola. Na stronie wplawprzezswiat.pl znajdziecie subiektywne relacje z ekstremalnych wyczynów tej nietuzinkowej pływaczki!

Sezon 2022 już 
za nie całe siedem miesięcy – czas więc rozpocząć przygotowania, aby w zdrowiu i z radością przeżyć przygodę open water!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021
pixel