SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

AQUA SPEED open water 2024!

2023-05-02
AQUA SPEED open water 2024!

Wydarzenia sportowe to idealny pretekst do podróżowania. Sezon open water rozpoczyna się w czerwcu, dlatego już teraz warto przystąpić do planowania weekendowych rodzinnych wypadów nad wodę. Oczywiście w zestawieniu Waszych wakacyjnych przygód nie może zabraknąć cyklu zawodów i treningów sygnowanych marką AQUA SPEED Open Water. Imprezy te – rozgrywane w atmosferze rodzinnych pikników w miejscowościach, które czekają na turystów spragnionych sportowych emocji – gwarantują niezapomniane wrażenia zarówno dla uczestników, jak i kibiców. Nasze zawody i treningi zostały zaprojektowane tak, aby do Ślesina, Sycowa, Elbląga czy Gdańska przyciągać całe rodziny.

 

Najlepsze open water!

Ważnym i wyróżniającym je atutem jest to, że organizowane są w godzinach popołudniowych. Dla osób, które planują przyjazd z odległych miejscowości, może to być argument przetargowy w negocjacjach z rodziną, która niekoniecznie lubi zrywać się w drogę skoro świt.

Dojedziecie spokojnie, zameldujecie się w hotelu, pensjonacie czy kwaterze, a następnie bez pośpiechu odbierzecie pakiety startowe, zrelaksujecie się  i... popływacie bądź pokibicujecie!

Następnego dnia będziecie mieli do wyboru: zwiedzanie lokalnych atrakcji bądź kibicowanie triathlonistom startującym w Garmin Iron Triathon. Weekend pełen wrażeń!

Dystanse open water dla wszystkich!

AQUA SPEED Open Water Series to dystanse zaczerpnięte właśnie z rywalizacji triathlonowej. Począwszy od 475 metrów (pierwszy raz w sezonie 2023), skończywszy na 3800 metrach dają możliwość sprawdzenia się zarówno najmłodszym, początkującym, jak również doświadczonym pływakom.

Zaprawieni we współzawodnictwie mogą przetestować swoją szybkość na krótszych dystansach 475 i 950 metrów, traktując je jako sprinterskie – ale z uwzględnieniem nawigacji na bojach – bądź ścigać się na 1900 oraz 3800 metrów, łącząc aspekty wytrzymałości z szybkością. Co bardzo ważne, limity czasowe opracowane zostały tak, aby wszyscy mogli czerpać radość z pływania – niezależnie od tempa, w jakim pływają.

Polecamy również poradnik AQUA SPEED pt. "Jak planować sezon startowy"

Startuj i trenuj open water w bezpiecznych i fajnych warunkach! Zapraszamy do udziału:

Wody otwarte dla triathlonistów!

Zawodnicy, którzy startują dzień później  w organizowanych w tej samej lokalizacji zawodach triathlonowych, mogą potraktować pływanie na ASOWS jako przetarcie, rozpływanie i przetestowanie trasy pływackiej.

Trasa pływacka, którą pokonują zawodnicy w każdej lokalizacji, jest doskonale przygotowana, oznaczona, a podczas zawodów nadzorowana przez ratowników. Doświadczenie operatora zawodów wyniesione  z wieloletniej organizacji zmagań triathlonowych zapewnia maksimum bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników. Lata  praktyki, testowania najlepszych rozwiązań i miejscówek pozwoliły też przygotowywać zawody tak, aby były widowiskowe dla licznie zgromadzonych kibiców.

Organizowanie zawodów po południu ma nie tylko czysto praktyczne zalety. Uczestnicy poprzednich edycji wspominają z uśmiechem sytuacje, w których kończyli  najdłuższe dystanse w blasku zachodzącego słońca, a nawet po zmierzchu. Wciąż przywołują z pamięci również oczekiwanie na wyniki i wręczanie nagród po zachodzie słońca. W ciepłe letnie wieczory była to okazja do rozmów, dzielenia się doświadczeniami i opracowywania planów na kolejne starty.

Wakacyjne weekendy na sportowo

Emocje, wspólne doświadczanie sukcesów i porażek to niewątpliwie sposób na generowanie pozytywnych wspomnień. Zaplanuj więc rodzinne weekendy z pływaniem i zgarnij punkty w klasyfikacji generalnej cyklu AQUA SPEED Open Water Series. 

Pierwszy weekend – w Ślesinie (1 czerwca 2024)

 • bogata infrastruktura turystyczno-wypoczynkowa
 • doskonałe warunki do wędkowania i spacerów
 • wspaniała plaża z placem zabaw i siłownią zewnętrzną 
 • tężnie solankowe
 • rejsy po jeziorach statkiem wycieczkowym „Pawełek”
 • możliwość uprawiania sportów motorowodnych
 • niedaleko – Licheń Stary (sanktuarium maryjne)

Pozostałe zalety Ślesina: https://umig.slesin.pl/ 

Gmina Ślesin położona jest na Pojezierzu Wielkopolskim. Leży na szlaku komunikacyjnym Kalisz – Bydgoszcz. Międzynarodowa trasa Warszawa – Berlin przebiega 20 km od Ślesina.

Trzeci weekend – w Elblągu (6 lipca 2024)

 • unikalna infrastruktura rekreacyjna – Przystań Elbląg, aquapark Dolinka
 • ciekawa oferta kulturalno-artystyczna, w tym zwiedzanie elbląskiej starówki
 • rejsy po Kanale Elbląskim
 • relaksujące spacery po parku leśnym Bażantarnia
 • atrakcyjna oferta gastronomiczna

Pozostałe atrakcje Elbląga: https://turystyka.elblag.eu/s/15/elblag-na-weekend

Miasto Elbląg położone jest w północno-zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, nad rzeką Elbląg.

Drugi weekend – w Sycowie (13 lipca 2024) 

 • atrakcyjna infrastruktura rekreacyjna wokół zalewu Stradomi Wierzchniej
 • doskonałe warunki do spacerów, joggingu, nordic walkingu oraz turystyki rowerowej
 • piaszczysta, 300-metrowa plaża z infrastruktura gastronomiczną 
 • wypożyczalnia sprzętu wodnego (kajaki, rowery wodne)
 • niedaleko – Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka

Pozostałe atrakcje Sycowa: https://www.sycow.pl/czas-wolny/turystyka

Syców położony jest w północno-wschodniej części województwa dolnośląskiego, w powiecie oleśnickim.

AQUA SPEED magazyn | czasopismo o pływaniu dla kochających wodę
Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixel