SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Bezpieczne i dobre pływanie – Vortex Mirror

2023-06-30
Bezpieczne i dobre pływanie – Vortex Mirror

Doświadczony pływak zimowy, open water, ratownik WOPR, przetestował dla nas okulary do pływania Vortex Mirror. To aktualnie, najbardziej rozchwytywane okularki z naszej oferty. Sprawdzają się zarówno w treningu na basenie, jak i w startach na zawodach open water czy w triathlonie. Przeczytajcie, co o naszych okularkach ma do powiedzenia Jarosław Dziubałka vel. Bedechudyja

Nie ma dobrego i bezpiecznego pływania bez okularów.

Sprawdzam więc VORTEX MIRROR od Aqua Speed. VORTEX MIRROR idealnie sprawdzą się zarówno na długich treningach na basenie, jak i podczas pływania na wodach otwartych – Open water.

„Ludzie nie potrafią latać, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody”. (William Wharton)

Jarosław Dziubałka – Vortex Mirror
Jarosław Dziubałka – Vortex Mirror

Co wyróżnia te okularki na tle innych? Co mogło mnie tak mocno wprawić w zachwyt?

  1. Miękka, duża, jednoczęściowa uszczelka z TPE wykonana w technologii ultraFUSE dobrze trzyma się twarzy. Okulary dość mocno potrafią się przyssać, dzięki czemu zapewniają nam bez- pieczeństwo nawet w tak zwanej „pralce”.
  2. Metalizowane optyczne soczewki poliwęglanowe chronią przed promieniowaniem UV. Vortexy występują w aż pięciu wersjach kolorystycznych, co jest zdecydowanym plusem (czarny/fioletowy, biały, biały/fioletowy, limonkowy, czarny / lustrzane szkła).
  3. Bardzo wygodna i szybka w użyciu tylna klamra regulująca pasek (quickFit).
  4. Wymienny, dzielony pasek.
  5. Etui – dostajemy w komplecie plastikowe pudełko/opakowanie na okulary. Bardzo wygodne, a do tego mogą sobie spokojnie w nim schnąć po treningu. Ja jednak delikatnie je uchylam, aby zapewnić większy dostęp powietrza.
  6. Parowanie – są wyposażone w ochronę Antifog, która się sprawdza. Jestem pozytywnie zaskoczony, że okularki w zderzeniu z lodowatą wodą nie miały żadnego problemu z parowaniem.
  7. Widoczność – panoramiczne pole widzenia do przodu i na boki, a także redukcja odblasków. Soczewki sprawiają, że mamy dobry obraz otaczającego nas świata, a szeroki kąt widzenia zdecydowanie pomaga w nawigacji.
  8. Świetne wzornictwo.
Jarosław Dziubałka – Vortex Mirror
Vortex Mirror

Okulary Aqua Speed Vortex – moje wrażenia

Po raz pierwszy pływałem w wodach otwartych podczas zawodów zimowych w Strzeszynku i również tam po raz pierwszy miałem na twarzy właśnie te okulary. Doskonale się sprawdziły! Jestem wręcz zachwycony, gdyż bardzo długo korzystałem z okularków TYR SPEC OPS ver 2.0, i 3.0. Używałem również innych modeli znanych firm, m.in. Arena, Speedo, Aqua Sphere.

Bardzo mocno chodziło mi po głowie, czy faktycznie w płynąć w Vortex Mirror. Teraz wiem, że był to doskonały wybór. Przez cały kilometr w lodowatej wodzie nie zawiodły mnie. Nie zaparowały, nie przeciekały, nie uciskały, pasek trzymał doskonale. Ponowny test przeprowadziłem na Dziwna Challenge w Wolinie. W innych warunkach pogodowych kolejny raz spisały się rewelacyjnie.

Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że mówię to, co myślę, a w tym wypadku napisałem, co sądzę o tych nieskomplikowanych, a jakże dobrych okularach.

Podsumowując, Vortex to zwyczajne, a jednak świetne okularki za rozsądną cenę. Zrobione z dobrych materiałów, a także z nowoczesnym wzornictwem. Większość zimowych pływaków, która posiada ten model okularków, z czystym sumieniem go poleca.

W tym momencie znajduję się w tym gronie i też serdecznie polecam ten model. Myślę, że pomogłem co niektórym podjąć decyzję, jakie okularki zakupić.

Do zobaczenia w zimnej wodzie!


 

Polecamy wywiad "Jarosław Dziubałka – doskonale zna abc pierwszej pomocy!" opublikowany w drugim numerze AQUA SPEED magazyn

Przeczytaj również!

Zawody open water czy rywalizacja triathlonowa to nie jest najlepszy moment, aby testować okularki do pływania. Zawodnik musi mieć do dyspozycji sprawdzone i idealnie dopasowane akcesoria, aby... skupić się na przyjemności pływania i wygrywania! Rozmowa z Mateuszem Matusiakiem – triathlonistą, sportowcem, animatorem wydarzeń sportowych w klubie SNG Wild Ducks.

Recenzja okularów AQUA SPEED Vortex Mirror
AQUA SPEED magazyn – czasopismo dla kochających wodę

Polecane

pixel