Gdynia Winter Swimming Cup 2026 z AQUA SPEED

Gdynia Winter Swimming Cup 2026 z AQUA SPEED

Gdynia Winter Swimming Cup (24-25.01.2026) to najważniejsza i najbardziej rozpoznawalna polska impreza zimowego pływania. Przyciąga pływaków z całego kraju, ale również z zagranicy. To właśnie tutaj można rywalizować – walczyć z innymi, ale także z własnymi słabościami. Jest to również wydarzenie, podczas którego można rozpocząć swoją przygodę z winter swimming w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach. Superdoświadczony zespół organizacyjny, pod przewodnictwem Piotra Biankowskiego – pływaka zimowego i przeprawowego – każdego roku zapewnia świetną, wspierającą atmosferę, która pozostaje w pamięci na długo.

Po raz kolejny, jako AQUA SPEED jesteśmy sponsorem wydarzenia i fundujemy nagrody dla uczestników w postaci sprzętu oraz akcesoriów do pływania i treningu w wodzie. Organizujemy również wyjątkową – pierwszą w historii sztafetę AQUA SPEED!

Pierwszy w historii otwarty nabór do sztafety AQUA SPEED!

  • Marzysz o wystartowaniu w wyjątkowych zawodach zimowego pływania?
  • Chciałeś/aś wystartować, ale brakowało Ci okularków, ręcznika, ponczo, czapki, klapeczków, fajnej ekipy… czyli ogólnie motywacji?
  • A może startujesz na GWSC, ale mało Ci wrażeń i chcesz się „dopłynąć” w sztafecie?

Ogłaszamy pierwszy w historii otwarty nabór do sztafety 4 x 25 metrów!

Kryteria, jakimi będziemy się kierować w kwalifikacji reprezentanta/tki do sztafety AQUA SPEED:

  • poczucie humoru
  • czucie zimna… tj. brak czucia zimna
  • doświadczenie, tj. przeczytane co najmniej 2 numery magazynu AQUA SPEED
  • umiejętności pływackie… szczególnie rozwinięte w zimnej wodzie (do przepłynięcia 25 metrów)
  • dobra koordynacja ruchowa – umożliwiająca wyjście z zimnej wody i uśmiechnięcie się

Zapewniamy:

  • bezpłatny udział w sztafecie
  • pełen komplet sprzętu startowego – nie trzeba oddawać po starcie, a nawet trzeba zatrzymać
  • fajne foty i wideo dokumentujące przygotowanie do startu i sam start
  • wywiad w AUQUA SPEED magazyn
  • gorący doping od zespołu AQUA SPEED
  • fajną nagrodę niespodziankę

Jeżeli chcesz dołączyć do sztafety, napisz do nas (do 16 stycznia) na adres info@aquaspeed.com.pl w tytule „Sztafeta AQUA SPEED” – skontaktujemy się z Tobą, zweryfikujemy Twój stan (kryteria kwalifikacyjne) i dogramy formalności. Skład sztafety zamykamy do 16 stycznia.

 AQUA_SPEED_GWSC_2026
 AQUA_SPEED_GWSC_2026_2

GWSC 2026 – widzimy się w Gdyni!

Zimowe pływanie to coraz bardziej popularna dyscyplina sportu czy raczej aktywność fizyczna?

Zespół GWSC: Zimowe pływanie staje się coraz bardziej popularne w Polsce. Wskazuje na to przede wszystkim ranga organizowanego w Gdyni Pucharu Świata GWSC federacji IWSA – największej federacji zimowego pływania na świecie (International Winter Swimming Association). Coraz więcej sportowców decyduje się spróbować rywalizacji w lodowatej wodzie, co wpływa zarówno na poziom sportowy, jak i na liczbę uczestników zawodów w Gdyni. GWSC rośnie w siłę.

W dzisiejszych czasach ludzie poszukują nowych wyzwań, a zimowe pływanie to nie tylko odwaga, by wejść do lodowatej wody o temperaturze poniżej 5°C, ale również wytrzymałość potrzebna do przepłynięcia założonego dystansu.

 Baner-Desktop-1920x850-Newsletter-Klub2

Czy zapisy na GWSC trwają?

Zapisy na Gdynia Winter Swimming Cup cały czas trwają. Zarejestrować się można na stronie www.gwsc.pl, najpóźniej do 19 stycznia 2026 r. lub do wyczerpania limitów miejsc na danym dystansie.

Poza rywalizacją w Pucharze Świata IWSA (od 25 m do 450 m) zawodnicy mogą spróbować swoich sił na dystansie 1 km i powalczyć o tytuł BALTIC COLD BEAST. Dodatkowo organizatorzy przewidują pływanie w przebraniach Swim For Fun na dystansie 25 m, pierwsze zimowe pływanie dla dorosłych (bez pomiaru czasu), a także wyścig sztafetowy 4 × 25 m stylem dowolnym o tytuł najlepszej sztafety 100-lecia miasta Gdynia.

Jeżeli ktoś nie startował jeszcze w zawodach, a chciałby spróbować – czy może to zrobić na GWSC i jak powinien się do tego przygotować?

No pewnie! GWSC to impreza dla wszystkich. Zachęcamy osoby, które nigdy wcześniej nie pływały zimowo, aby zapisały się na dystans 25 m bez pomiaru czasu. Wszystkich, którzy się wahają, zapraszamy do kontaktu – zrobimy szybkie szkolenie w Zatoce. Warunki zimowe do treningów są teraz bardzo sprzyjające [uśmiech].

Czego można spodziewać się po GWSC? Świetnej atmosfery w międzynarodowym środowisku.

 gwsc_2026_1
 gwsc_2026_2

GWSC najbardziej rozpoznawalna polska impreza winter swimming

GWSC to marka coraz bardziej znana nie tylko w Polsce, ale i w świecie zimowego pływania. Z jakiego powodu pływacy z zagranicy przyjeżdżają do Gdyni, aby wystartować w tych zawodach?

Zagraniczni zawodnicy przyjeżdżają do Gdyni, aby rywalizować z najlepszymi podczas Pucharu Świata IWSA. Co roku wracają, ponieważ zawody cieszą się bardzo dobrą opinią w środowisku zimowego pływania. To również niepowtarzalna szansa na pływanie w słonych wodach Zatoki Gdańskiej na 25-metrowym basenie wybudowanym w Gdyńskiej Marinie.

Zawody stanowią doskonały sprawdzian przed tegorocznymi Mistrzostwami Świata IWSA, które odbędą się już w marcu w Oulu w Finlandii. Oprócz samej rywalizacji sportowej do Gdyni przyciągają także niesamowite nagrody – lubimy dobrze nagradzać wysiłek pływaków! [uśmiech] PS Od dwóch lat jesteśmy członkami zarządu federacji IWSA, co pozwala nam na jeszcze większe działania i rozpoznawalność na świecie!

 gwsc_2026_6
 gwsc_2026_7

GWSC 2026 – pływanie oraz inne atrakcje

Oprócz zawodów zimowego pływania – co jeszcze czeka na uczestników w zimowej Gdyni? 

Rozgrzane sauny po starcie, pyszne jedzenie, wywiady z AQUA SPEED (nie musisz być najlepszy, aby zostać sławnym [uśmiech]), rozmowy ze śmietanką lodowego pływania, mnóstwo zabawy, muzyki i wspaniałych spotkań z pasjonatami zimnej wody.

GWSC to nie tylko ściganie – to niesamowity weekend z przyjaciółmi, którzy podzielają naszą pasję do zimnej wody. GWSC od lat połączone jest również z działaniami charytatywnymi. W trakcie trwania zawodów, już trzeci raz w historii, w mobilnym Ambulansie Fundacji Ronalda McDonalda przeprowadzane będą bezpłatne badania dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, mające na celu wykrywanie zmian nowotworowych.

Pływamy, pomagamy!

Rozmawiał: Maciej Mazerant / Redaktor prowadzący AQUA SPEED magazyn

Zdjęcia: GWSC

Polecane

pixel